Gölbaşı :
z     z
23 Nisan 2018, 19:40
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Bugün makamlar çocuklara bırakıldı

Bugün makamlar çocuklara bırakıldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı ilçemizde çoşkuyla kutlandı. Gölbaşı Kaymakamlığı kutlamaları Atatürk Anıtı önünde başladı, Belediye'nin etkinliği olan Atatürk Sahil Parkı'ndaki etkinlikle son buldu.

 

 Gölbaşı ilçesinde ilkokul öğrencileri makam koltuklarına oturdu. Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan’ın yerine Atatürk İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Muhammet Beşir Özdemir isimli öğrenci oturdu. Minik Kaymakam İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’yı arayarak okuma seferberliğinin ne aşamada olduğunu ve yeni eğitim öğretim yılında okula başlayacak öğrenci sayısını sordu.

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay makam koltuğunu Karagedik Ercan Ortaokulu öğrencisi Dilay Kanık’a teslim etti. Renkli diyaloglara sahne olan sembolik koltuk değişiminde konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay; “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletin egemenliğinin ilan edildiği gün olan 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada kutlanan ilk ve tek çocuk bayramı olması, tüm dünya çocuklarının bu bayram vesilesiyle bir araya gelmesi de çok anlamlıdır. Bugün 23 Nisan vesilesi ile koltuğumuzu sembolik olarak Dilay kızımıza bıraktık ama gelecekte bu koltukları onlar dolduracaktır. Unutulmamalı ki Egemenliğimizin teminatı millet; milletimizin, şehrimizin, ülkemizin, yarınlarımızın, umutlarımızın, hayallerimizin teminatı ise sevgili çocuklarımızdır.” dedi

 

Gölbaşı Jandarma Komutanı Yzb. Murat Kuyucu’nun koltuğuna Baldudak ilkokulu öğrencisi otururken, Gölbaşı Emniyet Müdürü İmdat Gökmen’in koltuğuna ise Ayşe Özbağ ilkokulundan İrem Çevik isimli öğrenci geçti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.