Gölbaşı :
z     z
12 Şubat 2018, 23:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı sorunlarını da TBMM'ye en fazla taşıyan isim GÖK

Gölbaşı sorunlarını da TBMM'ye en fazla taşıyan isim GÖK

   CHP Ankara Milletvekili Levent Gök İlçemiz Gölbaşı’da dahil olmak üzere Ankara’nın birçok ilçesi hakkında TBMM’ye soru önergesi vererek, sorunları gündeme taşıyan milletvekilleri arasında yer alıyor.  İlçemizde geçen hafta 3 gün kesilen su kesintisini bile TBMM’ye taşıyan Gök yine Gölbaşı sorunları konusunda en çok önerge veren milletvekili olarak yerini koruyor.

 

    Vermiş olduğu bu önergeleri de yerel basınla da paylaşan Levent Gök son 10 gün içerisinde 10’dan fazla soru önergesini TBMM gündemine taşımış olup, bunlar ana hatlarıyla şöyledir.

 

   “ Ankara’daki üniversite hastanelerinin tıbbi ve medikal firmalara olan borcunu ödeyemedikleri ortaya çıkmıştır. Sektör alacaklarından ötürü hastanelere malzeme vermekten kaçınmakta, üniversite hastanelerinin borçları her geçen gün artmaktadır. Hali hazırda toplam borç miktarı 5.5 milyar TL’yi geçmiş, malzeme eksiği sebebiyle tedavi ve ameliyatlar ertelenmeye başlanmıştır. Üniversite hastaneleri borç batağından kurtarılmayı beklemektedir.” …diyerek sorular sormuştur.

------------------------

“2014 yılında karar bağlanmış olmasına rağmen şehirlerarası otobüslerin yolcu indirip – bindirmeleri için kullanılması planlanan cep terminalleri henüz yapılmamıştır. Ankara’daki kimi yerleşimlere AŞTİ’den ulaşmak 1-2 saat sürebilmekte, 1 saat önce semtinden geçmiş olan bir yolcu tekrardan 1 saat yol giderek evine ulaşmak zorunda kalmaktadır. Cep terminali uygulamasının hayata geçirilmiş olmaması fazladan trafik yoğunluğuna sebep olmakta, zaman ve yakıt kaybına sebebiyet vermektedir. Ankaralılar söz konusu uygulamanın veya mağduriyetlerini giderecek başka bir projenin hayata geçirilmesini beklemektedirler.”diyerek sorular sormuştur.

---------------------

“Mısır şurubundan imal edilen ve kamuoyu tarafından nişasta bazlı şeker olarak bilinen NBŞ’nin zararları Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunca yazılan bir rapor ile teyit edilmiştir. İnsan sağlığına sayısız zararı bulunan nişasta bazlı şeker kotası son 16 yıl boyunca 2017 yılı hariç olmak üzere sürekli artırılmış, vatandaşlarımıza bir anlamda zehirli gıda servis edilmiştir. Bilim Kurulu’nun ilgili raporuna istinaden gerekli önlemlerin ivedilikle alınması beklenmektedir.”diyerek sorular sormuştur.

----------------------

“ASKİ’nin Bilkent Yolu çevresinde gerçekleştirdiği ve 24 saat süreceği duyurulan çalışmalar 3 gün sürmüştür. 72 saatten daha uzun bir süre susuz kalan Bilkent ve Gölbaşı’nda ikamet eden vatandaşlarımız mağduriyetlerinin giderilmesini beklemektedirler.” Diyerek sorular sormuştur.

----------------

“2 Şubat 2018 tarihinde görsel ve elektronik basın aracılığıyla duyurulan haberde “Uzun dönem silah altı askerlerin, askerlik süreleri ise 12 ay, 4 dönem iken 18 ay, 6 dönem süresine çıkarılmış olup ikinci bir emre kadar değiştirilemeyecektir.” ifadelerine yer verilen ve Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayınlandığı iddia edilen bir duyuru kamuoyu ile paylaşılmıştır. Haberden kısa bir süre sonra Genelkurmay Başkanlığı tarafından sözü geçen duyuru yalanlanmış, konuya ilişkin herhangi bir çalışma olmadığı bildirilmiştir. Genelkurmay Başkanlığı antetli olarak paylaşıldığı söylenen duyurunun kaynağı anlaşılamamış, sahte bir duyurunun devlet televizyonu da dahil olmak üzere birçok medya yayın organı tarafından yayınlanması toplumda şüphe uyandırmıştır.”diyerek sorular sormuştur.

-------------------

“ODTÜ’lü öğrenciler 2014 yılında kaldırılan 406 numaralı Keçiören – ODTÜ otobüs hattının tekrar işler hale getirilmesini talep etmektedirler. Kampanya başlatan öğrenciler topladıkları imzalar ile EGO’nun ilgili birimine başvurmuş ve cevap beklemektedirler. ODTÜ’lüler 2014 yılına kadar 25 dakikada ulaştıkları okullarına, aktarmalı araçlar vasıtasıyla 1 saatten fazla yol giderek ulaşmaktadırlar. Ankara’daki toplu taşıma sorunları, aktarmalı ulaşımda ısrar edilmesi sebebiyle çözülememekte aksine vatandaşlarımızın hayatları zorlaştırılmaktadır.” Diyerek sorular sormuştur.

-----------------

“CHP Ankara Milletvekili Levent GÖK’ün 6.10.2017 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na verdiği soru önergesinde yönelttiği Türkiye Futbol Süper Ligi ve 1. Lig karşılaşmalarında gerçekleşen tribün doluluk oranlarına ve bilet gelirlerine ilişkin sorularına, 26.01.2018 tarihinde bakanlık tarafından verilen cevaplarda Süper Lig için 2017-2018 sezonu ortalama bilet maliyeti 67,24 TL, TFF 1. Lig için ise 15 TL olarak belirtilirken Türkiye Kupası, Avrupa Kupası ve benzer müsabakaların bilet satışlarına ilişkin verilerin bakanlıkta bulunmadığı bildirilmiştir.” Diyerek sorular sormuştur.

----------------

“Tribün doluluk oranlarına ilişkin net rakamlar paylaşmaktan kaçınan Gençlik ve Spor Bakanı 05.12.2017 tarihi itibariyle Süper Lig karşılaşmalarında stadyumların yüzde “kırkbeşler” oranında dolduğunu, TFF 1. Lig karşılaşmalarında ise yüzde “onbeşler” düzeyinde bir doluluk olduğunu ifade etmiştir.” Diyerek sorular sormuştur

------------------

“29 Ekim 2017 tarihinde Ankara Esenboğa Havalimanından yurtdışında 4 ayrı havaalanına direkt uçuşlar başlamıştır. Ankara’nın ekonomik gelişimi açısından önem taşıyan bu girişimin yetersiz kaldığı görülmektedir. Direkt uçuşlar toplamda 3 ülke istikametine gerçekleşirken, dünyanın dört bir yanı ile iktisadi - kültürel ilişkiler içinde bulunan ve ticaret ağını genişletmek zorunluluğu içerisinde olan Türkiye’nin başkentinin yurtdışı uçuş hatlarının bütün dünya kıtalarını kapsaması beklenmektedir. Konuya ilişkin verdiğim soru önergesi değerlendirmeniz dileğiyle ektedir.” Sorular sormuştur.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.