Gölbaşı :
z     z
06 Kasım 2017, 22:04
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Yazar Ferruh Sidar gençlerin emrinde!

Yazar Ferruh Sidar gençlerin emrinde!

   Gölbaşı Sanat ve Kültür Merkezî adıyla Ebru, Tezhip, Kaat-ı gibi  sanat alanlarında faaliyet gösteren Yasin Ünal'ın Türk İslam süsleme atölyesinde söyleşi vardı.

 

İlçemizde ikamet eden ünlü yazar Ferruh Sidar sanat,kültür  ve yazarlık üzerine söyleşi yaptı... Sohbet ortamında geçen söyleşiye  serbest gazeteci Bayram Türkmez, ilçemiz kaligrafisi Muharrem Büyükkayıkçı, Yasin Ünal ve  gençler katıldı...  

   

    Sanat ile Bilimin içiçe olduğunu belirten Ferruh Sidar, “Bilim ve Sanat birbirini tamamlıyor. Gelişmiş toplumların temelini incelediğimizde sanatın bilim üzerinde çok büyük etkisinin olduğunu görüyoruz. Onun için Mustafa Kemal Atatürk’te, “Sanatsız Kalan bir toplumun,hayat damarlarından birisi kopmuş demektir.” Özdeyişini söylemiştir.

 

   Sanatın, kültürle de içiçe olduğunu belirten Ferruh Sidar,  “Bazen, bir resim, heykel,  tüm toplumun düşüncelerini değiştirebilir, farklı düşünceler katabilir.”dedi.

 

    Yazarlık konusunda da düşüncelerini aktaran Sidar, bugüne kadar 11 kitap yazdığını,  denemelerin daha ağırlıktan olduğunu belirtti.

 

     Diğer taraftan Ah Mogan, Vah Mogan! Bu senin hikayen…isimli kitabı yazan Bayram Türkmez bazı okuyuculara kitabını imzalayarak hediye etti…

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.