Gölbaşı :
z     z
30 Ekim 2017, 17:08
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Başkan Karaaslan çiftçilere çağrı yaptı...

Başkan Karaaslan çiftçilere çağrı yaptı...

 Gölbaşı Ziraat Odası Başkanlığı yönetim alanını genişletti…

 

  Gölbaşı Ziraat Odası Başkanlığı çiftçilere hizmet verdiği binanın üst katını da satın alarak yönetim alanını genişletti.

 

   Ziyaret ettiğim Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Gölbaşı çiftçileri üzerine sohbet edip,  yazmış olduğum Ah Mogan, Vah Mogan! Bu senin hikayen… isimli kitabı hediye ettim.

 

    Oda Başkanı Sadullah Karaaslan kitap için verilen emeğe teşekkür ederek, Gölbaşı’nda eksik olan bir konu bu kitap sayesinde günyüzüne çıkarak, Mogan Gölü’nün temizliği için kim, nasıl emek vermiş hepsi anlatılmış. Kimsenin emeği boşa gitmemiş” diyerek  teşekkür etti.

 

     Başkan Karaaslan ile çiftçiler ve ekim alanları konusunda sohbet eden Türkmez şu konulara değindiler.

 

     “Gölbaşı’nda toplam ekilebilir alan yaklaşık 675 bin dönüm olup,  bunun yarısı ekiliyorsa, yarısı da nadasa bırakılarak sürekli sürülüyor.  Ekilen alanların yüzde 80’i buğday, yüzde 19’u arpa olup, çok az olsa da yem bitkileri ekenlerde oluyor.

 

        Gölbaşı’nda 54  mahalle de yaklaşık 13 bin üyesi bulunan bunların ancak 5 bin kadarının aktif olduğu  Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan çiftçileri uyararak, çağrıda bulundu.

 

      Karaaslan, “ 2018 yılı mazot ve gübre destekleri için başvurular başladı.  Çiftçilerimiz geç kalmadan başvurularını yapsınlar ve bazı hizmetlerden mahrum olmasınlar.”dedi.

 

     Çiftçilerin zor şartlar altında üretim yaptığını belirten bazı yönetim kurulu üyeleri, dönüm de 250 kg. Masrafa çıkıyor,  400 kg. Verecekki çiftçi kazansın.

 

       “çiftçiler madem böyle zor şartlarda üretim yapıyorlar, neden şikayetleri duyulmuyor?” diye oradaki oda yöneticilerine de  sordum.  Buna, Orada ki yöneticiler “Şimdi köylerde tarlalar, arsalar para ediyor. Sıkıntıya düşünce hemen satıyor onu yiyor, sorununu çözüyor, ondan dolayı şikayet yok denecek kadar az.”dedi.

 

    Yönetim yerinin dar olduğunu belirten Başkan Karaaslan, üst katta bulunan daireyi de satın aldıklarını belirterek, “Yönetim alanımızı genişlettik. Burada mutfak ve toplantı alanımızda oldu. Biraz daha genişlettik.”dedi.

 

     Ziraat Odası Başkanlığı olarak uzun yıllardan beri bir sellektör için mücadele verdiklerini, bunun için bir belediye den yer tahsis edilmesini talep ettiklerini ancak bugüne kadar yer yokluğundan dolayı bunu gerçekleştiremediklerini belirtti…

 

   Bayram Türkmez

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.