Gölbaşı :
z     z
21 Eylül 2017, 17:02
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Mogan mağandaları yine iş başındaydı...YAKTILAR

Mogan mağandaları yine iş başındaydı...YAKTILAR

     Mogan Gölü kıyısı sazlık alanda meydana gelen yangında onlarca hektar kamışlık alan yandı.

 

Sabah saatlerinde başlayan yangın öğleden sonra söndürebildi. Söndürme çalışmalarına itfaiyenin yanısıra söndürme helikopteri de katıldı.

 

   Mogan Gölü’nün Bizim Çatı tesislerinin bulunduğu kamışlık alanda sabah saatlerinde meydana gelen kamışlık yangını ile kamışlar arasındaki birçok canlı ve yuvası da telef oldu.  Yangınla birlikte göl temizleme firmasının vakum borularınında yandığı öğrenildi.

 

    Yangın yerine Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve bazı Meclis Üyeleri de giderek yerinde incelemelerde bulunup,  ilgililerden bilgi aldılar.

 

     Yangının anız yangını ile başladığı temizleme firmasının borularının yanmaya başlamasıyla birlikte kamışlık alana kadar sıçradığı öne sürülürken,  itfaiye ve güvenlik güçleri yangının nasıl çıktığı konusunda araştırmalarını sürdürüyor.

 

    Yanan bölge kuşların en güvenli konakla ve barınma bölgesi olarak bilinirken,  kuş gözlemcilerininde onlarca tür kuşu bu bölge de görüntüledikleri biliniyor. 

halil ayan ~ 21 Eylül 2017, 17:08

hiç de anız yangını gibi değil, üç farklı noktadan yanıyor. borular üç parça mıymış!.... bir şey daha yangın söndürme helikopteri suyu neden eymir gölünden aldı? bilgilendirirseniz sevinirim.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.