Gölbaşı :
z     z
06 Eylül 2017, 22:08
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Namık Kemal Doğan aday olacak mı!

Namık Kemal Doğan aday olacak mı!

   Gölbaşı’nda 20 yılı aşkın süredir siyaset yapan,  tükenmek bilmez enerjisiyle  siyasi organizasyonlarda yer alan, AK Parti Gölbaşı Seçim Koordinasyon Başkanlığı görevini yapan Namık Kemal Doğan’la köyü olan Hacılar’da bulunan 20 dönüm üzerine kurulu olan çiftliğindeydik.

 

    Oğlu Abdullah Doğan’ın başında durduğu işletme de geniş bir bahçenin yanısıra,  büyükbaş hayvanlar bulunuyor.  Hatta, toplu hayvan kesimleri için bir sistem de kurulmuş. Başlıbaşına bir sektör geliştirilmiş, içerisinde tarım ve hayvancılık üzerine ne ararsanız var!

 

  Çiftliğe gelmeden önce Hacılar Mahallesi Muhtarı Adem beyi yolda görünce durduk.  Muhtarlık binasının önündeki bayrağa bakıyor, değiştireceğim! diyordu. Namık Kemal Doğan muhtara “sen böyle şeyleri sorun etme, ben sana daha büyük 5 tane daha bayrak getiriyim.” deyince muhtar bir sorunu kafasından silmişçesine rahatlamıştı.

 

     Ben Gölbaşı siyasetinin gelişmeleri üzerine sohbet etmek için buluşmuştum. 

    Yılların tecrübeli siyasetçisi temkinli yaklaşıyor bana,  Kaymakam ve Tapu Müdürü’nün  tayin olayları hakkında bilgisi var mı! diye lafları çeviriyorum ancak herkesin konuştuklarından farklı bişey söylemiyor.

 

     Tapu Müdürü konusunda şikayet aldıklarını belirtiyor ancak tayin olayının nasıl gerçekleştiği konusunda bilgisi olmadığını anlatıyor.  Kaymakam Esmer’in tayininin de Gölbaşı’nda siyaset yapanlarla ilgisi olmadığını belirtiyor.

     

     Bir siyasetçi konuşurken halen temkinli ise, biliyorum ki siyasetten beklentileri vardır!  Bunu söylemese de hissettiriyor.

 

   Zira, önümüzde AK Parti Gölbaşı İlçe Kongresi var,  2019 yılında Belediye Başkanlık seçimleri var. Bunu açık açık soruyorum, “Kongre de aday olacakmısın?” Ya da  “Belediye Başkan aday adayı olacakmısın?”diye ne evet diyor, ne hayır diyor sadece  “Her zaman ilk sözü de, son sözü de parti üyeleri ve delegeler söyler, onun için benim gibi siyaset yapanların bişey söylemesi anlamsız olur.”diyerek sözü kapatıyor.

 

    Buradan çıkacak sonuç belli ki, tabanın sesi ona yön verdirecek!

an

    Namık Kemal Doğan daha önce 2 dönem İl Genel Meclis Üyeliği yaptı. Siyasette İlçe Başkanlığı yaptı,  DP Ankara İl Başkanlığı yaptı,  DYP’den Belediye Başkan Adayı oldu ancak hiç yılmadı. 

 

      İnşaat/Emlak işlerinin yanısıra çiftçilikle uğraşıyor. Artık birçok işini oğluna devrederek zamanını tamamen siyasete ayıracak bir duruşu var. 

      Bu zamandan sonra  siyasette nasıl bir rol alır, ne olur bilemem. Ben kendisiyle ilçemizdeki siyasi ve bürokratik gelişmeleri konuşuyum diye görüştüm ancak bu konulara hiç girmiyor.  Birlikte geçirdiğimiz sürede en iyi yaptığımız şey,  Hacılar da  bulunan çiftlik ve büyükbaş hayvan kesim tesisini yerinde gösterip, tanıtması oldu. Ben de bu yönünü ilk defa öğrenmiş oldum. 

 

         Sonuç olarak ilçede ki son gelişmeler ve siyasi hareketler konusunda bilgi alamadım, kendi siyasi geleceği  ile ilgili de açıklama yapmayınca bize de bu yazıyı burada bitirmek düşüyor…

 

Selam ve saygılarımla

Bayram Türkmez

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.