Gölbaşı :
z     z
25 Ağustos 2017, 11:07
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Tapu ve Sicil Müdürü Tayyip Çelik’in tayini çıktı.

  Gölbaşı Tapu ve Sicil Müdürü Tayyip Çelik’in tayini çıktı.

 

  Gölbaşı Tapu ve Sicil Müdürü Tayyip Çelik’in tayini çıktı.

 

2013 yılında Gölbaşı’na Tapu ve Sicil Müdürü olarak atanan Tayyip Çelik birçok defa siyasi şikayetlere maruz kalmış, emlakçıların işlerinin yürümediğinden şikayetler yapılmıştı. Birçok sahtecilik olayını da suçüstü yaparak yakalatan Tayyip Çelik geçen yıl polisin yaptığı sahte tapu ile satış operasyonlarında da bazı çalışanları gözaltına alınmış, hatta tutuklanıp,  ilk mahkeme de de salıverilmişlerdi.

 

    Gölbaşı’nda emlakçıların hedefinde olan Tapu Müdürü Tayyip Çelik, bazı iş takibi yapanların işlerinin geciktiği konusunda sık sık siyasilere şikayetler gittiği biliniyor.

 

    Hatay/Dörtyol Tapu Sicil Müdürü olarak tayininin çıktığı öğrenilen Tayyip Çelik’in siyasetçilere de prim vermediği biliniyor.  Son dönemde iş takibi yapan bazı siyasetçilerin işlerini hızlandırmadığı için makamında da bir meclis üyesi tarafından da  “Benim işleri yapmazsan bu koltukta oturamazsın” diyerek  tehdit edildiği biliniyor.  Hatta, son 1 hafta içinde bir STK temsilcisi bir vatandaşın işini takip ederken müdür Tayyip Çelik’le tartışmış, işinin hemen görülmesini istemiş ve işi görülmeyince de siyasilere şikayette bulunduğu da biliniyor.

 

      Yani, bu tayinin ardında siyasetin etkisi var olup,  her zaman savunduğumuz konu olan “siyasetçilere de kriterler ve sorumluluklar getirilmeli,  bir diploma ile bir sabıka kaydından başka seçim mevzuaatı, partiler yasası değiştirilmeli, Parti delegelerinden, ilçe başkanlarına, meclis üyelerinden, belediye başkanlarına ve milletvekillerine kadar seçilecek herkes için yasal bazı kriterler ve sorumluluklar getirilmelidir. Seçilecekler planlarını, projelerini yapacaklarını yani 5 yıllık çalışmalarını ayrıntılarıyla kamuya sunmalı,  seçilecekler ön seçimle belirlenmeli, seçileceklerin belli bir mesleki, sosyal, kültürel…vs. yönleri aranmalı… gibi birçok kriterler getirip, yasal sorumluluk yüklenmelidir.  Diğer taraftan ben yaptım. Ettim, gittim ….diye bakıp ta yasal bir sorumluluğu olmayan siyasilerin verimli hizmetinin yanısıra,  adaleti ve adalet duygusu her zaman tartışılacaktır…

madur ~ 29 Ağustos 2017, 16:11

Ben siyasi değilim.emlakçıda değilim.Benimde bir intikal işim vardı ve 2.5 ayda yapıldı ve yanlış yapıldı.Yeniden aynı harç paraları alınarak kendi elemanının hatasını özür dileyerek bana ödetmiş.bu işlemde 1 ay sürmüştü..Şikayetçi olanlardan biride bendim.Torpili cumhur demişledi.Demekki oda şikayetlere fazla dayanamadı. Kendisiyle de görüşmüştüm.Elemanları üzerinde etkisiz di.Ne diyelim gittiği yerde faydalı olur inşallah

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.