Gölbaşı :
z     z
26 Temmuz 2017, 23:43
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

GÖLBAŞI TEŞKİLATLARINDA FETÖ TEMİZLİĞİ

GÖLBAŞI TEŞKİLATLARINDA FETÖ TEMİZLİĞİ

TEŞKİLATLARDA FETÖ TEMİZLİĞİ BAŞLADI…

 

BAYRAM TÜRKMEZ

 

      Gölbaşı’nda geçen hafta güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen Feto Terör Örgütü kapsamında gözaltına alınanlardan tutuklananların sayısı 5’e çıktı.  2 kişinin serbest bırakıldığı gözaltılarda 1 kişininde yurtdışında olması nedeniyle yakalanamadığı öğrenilmişti.

 

  TUTUKLANAN 5 KİŞİNİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

 

     Yapılan operasyonla gözaltına alınıpta mahkeme tarafından tutuklananlar arasında Gölbaşı/Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali K.’nun da olduğu öğrenildi.

 

   Diğer tutuklananlar Gölbaşı’nda faaliyet gösteren  müteahhit Hasan K., Esnaflardan  Hasan A., ile kardeşi Rahmi A., ile Kadir E. olduğu öğrenildi.

 

   Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlar Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda tutuklananların sosyal ve ticari ilişkileri olduğu iddia edildi.

 

 PARTİ TEŞKİLATLARI FETÖ TEMİZLİĞİNE BAŞLADI

 

  Fetö Terör Örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Gölbaşı/Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali K., nın MHP’den ihracı içinde düğmeye basıldığı öğrenildi.  Gölbaşı MHP İlçe Teşkilatı disiplin kuruluna vererek ihraç istemiyle Ankara İl Başkanlığı’na dosyasını gönderdiği edinilen bilgiler arasında.

 

MECLİS ÜYELİĞİ DÜŞECEK Mİ BELLİ DEĞİL!

 

  Tutuklanan Gölbaşı/Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali K. nın,  meclis üyeliğinin düşürülüp düşürülmeyeceği belli değil. İzinli olduğuna dair Belediye Meclisi’ne dilekçe sunulduğu ve 6 ay izin hakkını kullanabileceği öne sürülerek, meclis üyelerinin oylarıyla karar alınacağı öğrenildi.

 

    Bir meclis üyesi izinli sayılmadığında 3 oturum üst üste katılmadığında meclis üyeliği düşüyor. Üyeliği düşen Meclis üyesi yerine yedek sıradaki meclis üyesi çağrılarak görev davet edilecek.

 

  Partiden  İhraç işleminin gerçekleşmesi sonucunda teşkilat yöneticileri tarafından açıklama yapılacağı öğrenildi.

 

AK PARTİ TEŞKİLATINDA DA FETÖ TEMİZLİĞİ BAŞLADI…

 

AK Parti teşkilatı 2 gün önce delege seçim listesi için sandık başına gitti.  Secilen delegelerin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Feto Terör Örgütü konusundaki kriterlerine uyulduğu öğrenildi.

 

   Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, il ve ilçe teşkilatlarına kongre öncesinde uyarılarda bulunduğu uyarıları dikkate alan İlçe yönetimi  Erdoğan listelerde yer almaması gereken kişilerin kriterlerine göre seçimlerin yapıldığını belirtti.

 

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Genelinde yapılacak olan İl ve İlçe kongrelerinde İl Başkanlarının ve İlçe Başkanlarının oluşturacağı Delegeler, Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve Yönetim kuruluna yazacağı kişileri iyi araştırmaları gerekiyor. Delege, Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve Yönetime Yazacağı Kişilerle ilgili  olarak;

 

1- Çocuğunun FETÖ/PDY ile bağlantılı okullarda kaydının olup olmadığı.

 

2- Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) / Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturma geçirmemesi,

 

3- FETÖ/PDY mensupları tarafından kendi aralarında haberleşmeyi sağlamak için kullandığı tespit edilen kriptolu ByLock yazılımı var mı?

 

4- FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in talimatı üzerine, Bank Asya'ya yeni hesap açtırıp para yatırıp yatırmadığı.

 

5- Bank Asya'da daha önce hesabı olanlardan, Fetullah Gülen'in çağrısından sonra mevcut hesapta para artışı olup olmadığı.

 

6- FETÖ/PDY ile bağlantılı kurum ve kuruluşlara bağış kaydının bulunup bulunmadığı.

 

İL VE İLÇE TEŞKİLATLARI

 

17-25 den sonra FETÖ Terör örgütüne destek vermeyenler, Çocuklarını 17-25 den den sonra okullarında çocuklarının okutmadıkları, fetö/paralel yapıdan mahkemeye çıkmamış olanlardan oluşturmaları gerekiyor.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.