Gölbaşı :
z     z
25 Temmuz 2017, 23:36
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMAYA YENİ TEDBİRLER...

DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMAYA YENİ TEDBİRLER...

  Gölbaşı Güvenlik toplantısı yapıldı

 

Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer başkanlığında,  Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Murat Kuyucu, İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Seher Ödemiş, Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürü Kurtuluş Çiftçi ile birlikte muhtarlar katıldı.

 

   Gölbaşı’nda düğünlerde silah atılmasının engellenmesi  ve eğlence yerlerinde gece 23.00 den sonra havai fişek atılmaması konusunda karar alındı.

   

Toplantı da,  İlçe jandarma Komutanı J.Yzb.Murat Kuyucu tarafından izinsiz silah atışına ilişkin hazırlanan sunum ile başladı. Sunumda, izinsiz silah atışı sonucu yaşanan olumsuz toplumsal olaylar ile buna ilişkin cezai yaptırımlar hakkında bilgi verildi.

 

Kaymakam Şenol Esmer, düğünlerde hiçbir şekilde izinsiz silah atışına izin verilmeyeceği; muhtarların görev ve sorumluluk anlayışı içerisinde düğün sahipleri ile gerekli koordinasyonu sağlayarak silah atışının önlenmesine esas olmak üzere azami dikkat ve özeni göstereceklerini belirtti. Bu konuda Kaymakamlık, kolluk kuvvetleri,  Belediye ile işbirliği içerisinde olmaları gerektiğini belirten Kaymakam Esmer,   düğün salonlarından ve restoranlardan havai fişek atılması konusunda daha önceden alınan mutabakat kararları doğrultusunda saat 23.00’ten sonra olmamak üzere bu konuda yetkisi ve ruhsatı olan kişiler tarafından patlatılabileceğini belirtti.

 

    Belirlenecek uygun noktalarda can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmayacak şekilde gerekli tedbirlerin alınarak gece saat 23.00’e kadar atılabileceği ve her mahallede silah atışının yasak olduğuna ilişkin hazırlanacak afişlerin görülebilecek yerlere asılacağını belirtti.

 

    Belediye Başkanı Fatih Duruay,  insanların güvenliği için her türlü tedbirin alınması gerektiğini belirterek, alınacak tedbirlerinde uygulanması için denetimlerinde sık sık yapılacağını belirtti. 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.