Gölbaşı :
z     z
14 Temmuz 2017, 11:06
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Hain Fetö örgütüne karşı Gölbaşılılar Demokrasi nöbetinde...

Hain Fetö örgütüne karşı Gölbaşılılar Demokrasi nöbetinde...

 

Gölbaşı  Belediyesi tarafından  düzenlenen “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Nihat Hatipoğlu ve Ömer Karaoğlu demokrasi nöbetinde vatandaşlarla buluşarak hainliklerin din bakımından büyük bir günah olduğunu, birlik ve beraberliğimize sokulan fitne sonucu ortaya çıkan hainlik olduğunu belirttiler.

 

 Atatürk Sahil Parkı’nda gerçekleştirilen demokrasi nöbetine, AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer,  Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, belediye meclis üyeleri, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Demokrasi nöbeti saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın ve Kur’an-ı Kerim  okunmasıyla başladı.

 

Vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla,  Gölbaşı Belediyesi tarafından kurulan dev ekranda, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Türkiye’de yaşananları anlatan bir sinevizyon ile darbe girişiminde Gölbaşı’nda şehit olan kahramanların anısına video gösterimini izledi.

 

15 Temmuz hain darbe girişiminde, gazi olanlar o geceki yaşadıklarını vatandaşlarla paylaştı.

 

BELEDİYE BAŞKANI FATİH DURUAY GÜN BOYUNCA ŞEHİT AİLELERİNİ EVLERİNDE ZİYARET EDİP, GAZİLERLE İLGİLENDİ. TRT RADYO DA CANLI YAYIN PROGRAMINA KATILDI VE 15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN TÜRKİYE İÇİN BİR MİLAT OLDUĞUNU BELİRTTİ...

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, TRT Radyo Haber’de Fatih Akbaba ile “İncir Çekirdeği” programının konuğu oldu.

 

Başkan Duruay, ilk olarak darbe girişimin 1. yıl dönümüne yaklaşırken 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitleri rahmet ve minnetle anarak sözlerine başladı.

 

“15 Temmuz Türkiye için bir milat”

 

15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğunu akratan Başkan Duruay, “O günün sabahı Gölbaşı için çok önemliydi. 25 yıldır temizlenmesini beklediğimiz Mogan Gölü’nün ihalesini yapmıştık.  Akşamında ise o hainlerin saldırısına uğrayan bir ilçeyiz. Havacılık Daire Başkanlığımıza,  Özel Harekata Daire Başkanlığına ve TÜRKSAT’ımıza bombalar atıldı” diye konuştu.

 

“Gölbaşılılar o gece bombalara karşı canlı siper olmak için meydanlardaydı”

 

Başkan Duruay, Gölbaşı’nda 15 Temmuz’u unutmanın mümkün olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

 

“Bu hainlerin saldırısına yoğun bir şekilde Gölbaşı halkımızla karşı durduk. Türkiye’nin doğusu, batısı, kuzeyi ve güneyindeki bütün vatandaşların o gece sokağa çıkıp bizim buralarda verdiğimiz mücadeleyi canı gönülden desteklemeleri, Ankara’ya gelmek istemeleri özelliklerde Güneydoğu’daki vatandaşların Türk bayrağını alıp hain saldırıya karşı direnmeleri gerçekten beni en çok etkileyen olaylardan bir tanesi oldu. Gölbaşı halkımız o gün bombaların atıldığını gördüğü halde, on binlerce vatandaşımızla beraber Özel Harekat Daire Başkanlığımızın önüne canlı siper olarak gitmesi ve bunu canı gönülden yapıp, tüm vatandandaşları uyarmaları çok önemliydi. Her zaman söylüyorum, Gölbaşı’na hizmet etmek bir görevden ziyade bizler için bir namus şeref meselesi oldu. Türkiyemizdeki bütün vatandaşlarımız o gece mücadele etti. O gece sokağa çıkan herkes benim için gazidir. Alalh’ım hepsinden razı olsun.”

 

Gölbaşı’nda 15 Temmuz etkinlikleri

 

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1. yıl dönümü anma etkinliklerinin Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde yapıldığını aktaran Başkan Duruay,demokrasi nöbetlerinin dün itibariyle başladığını söyledi.

 

Başkan Duruay, 15 Temmuz akşamında Gölbaşı’na yapılan Şehitler Anıtı’nın açılışının olacağını belirterek, “Ardından Havacılık Daire Başkanlığı ve Özel Harekat Daire Başkanlığı’nda bomba atılan yere gidilerek şehitler anısına çiçek bırakarak dua edeceğiz” dedi.

 

 2017 Gölbaşı’nda açılış yılı olacak

 

Gölbaşı’nda yapımları devam eden projelere değinen Başkan Duruay, şöyle devam etti:

 

“2017 yılında tamamlanarak Gölbaşı’na değer katacak projelerimiz arasında yaklaşık 25 bin kişinin oturduğu Eymir Mahallemizdeki ailelere sosyal imkan sunacak “Eymir Sosyal Tesisleri”,  her yaştan semt sakininin ziyaret etmek isteyeceği Ankara’nın en sosyal pazar yeri “Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri ve Seğmenler Pazar Yeri”, gelecek nesillere sağlık açısından önemli ölçüde fayda sağlayacak “Mevlana Spor Merkezi”, 7’den 70’e her yaştan vatandaşın hoşca vakit geçirebileceği, Gölbaşı’nın en büyük parkı “Şehir Parkı” yer alıyor.”

 

“Gölbaşı su sporları merkezi olacak”

 

Başkan Duruay, Mogan Gölü temizliğinin yaklaşık 25 yıl öncesine dayandığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

 

“Gölümüz Ankara ve Türkiyemiz için çok önemli. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, eski TBMM Başkanımız Cemil Çiçek’e, bakanlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza Gölbaşımıza verdikleri değer için teşekkür ediyorum. Temizliğimiz bittikten sonra Mogan Gölü’nde bir bölümü spor alanı olarak ayırdık. Burada kano, yelken ve kürek federasyonuna yer vereceğiz.   Gölümüz temizlendikten sonrada burayı su sporlarının bir merkezi yapacağız.”

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.