Gölbaşı :
z     z
24 Mayıs 2017, 21:37
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kolay meslek edinmenin yolu Halk Eğitim Merkezinden geçiyor...

“Yıl sonu sergilerini ziyaret ettiniz mi!”

Kolay meslek edinmenin yolu Halk Eğitim Merkezinden geçiyor...

EL EMEKLERİ GÖZ NURLARI SERGİSİ VARDI…

 

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi’nin 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde açtığı kurslarda üretilen eserlerin yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı.

 

Halk Eğitim Merkezi binasındaki sergi açılışına, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay,  Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Eker Yasan, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim  Müdürü Adnan Gürbüz, Siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, muhtarlar, usta öğreticiler, öğretmenler,  kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstikla Marşı’nın okunması ile başlayan program, halk oyunları ve Seymen ekibinin gösterileriyle devam etti.

 

Sergi açılışı programında konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Uçar, 59 alan ve 3065 ayrı programda açılan kurslarla hizmet verdiklerini belirterek, “2015-2016 eğitim öğretim yılında 478 kurs ve 10.456 kursiyerle hizmet verirken 2016-2017 eğitim öğretim yılında devam eden kurslarımızla birlikte 9 bin kursiyere ulaştık” dedi.

 

Sergide usta öğreticilerin ve kursiyerlerin yaptığı el işi çalışmaları, Kaymakam Esmer, Başkan Duruay ve katılımcılar tarafından sergi gezildi.

 

Sergide eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere Kaymakam Esmer ve Başkan Duruay tarafından sertifikaları verildi.

 

        Kaymakam Şenol Esmer yapmış olduğu konuşmada; “7’den 70’e herkes için eğitim ilkesi gereğince içimizdeki ışığın hayata yansıyan dünyası şimdi burada…

 

         Bir yıl boyunca verilen emek ve gösterilen gayretin sonucu olarak bugün kurslarımızda sertifika alan kursiyerlerimizin el emeği, göz nuru eserlerini birlikte gezeceğiz. Bu vesileyle emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

 

   Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü sergisi halka açık olarak 2 gün ziyaret edilebilecek…

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.