Gölbaşı :
z     z
19 Mayıs 2017, 17:33
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşılılar Milli Bayramı çoşkuyla kutladı

Gölbaşılılar Milli Bayramı çoşkuyla kutladı

Gölbaşı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Sabah çelenk koyma töreninden sonra Gölbaşı Spor Tesisleri'ndeki kutlamaları geçildi. Öğleden sonra Atatürk Sahil Parkı'nda Gençlik Şöleni, Akşam Mogan Gölü'nde Fener Alayı ve Konser var.

 

Gölbaşı Spor Tesisleri'nde  gerçekleşen törende, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Başsavcısı Ali Çalık, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim  Müdürü Adnan Gürbüz, Gölbaşı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İrfan Özüdoğru, siyasi parti ilçe başkanları ve yöneticileri, öğrenciler ve vatandaşlar bulundu.

 

Kaymakam Esmer, Başkan Duruay ve Başsavcı Çalık’ın öğrencileri ve vatandaşları selamlamasının ardından tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

 

Öğrencilerin Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Atatürk’e cevabını okuması ile devam eden programda, Anadolu’nun kurtuluş mücadelesini anlatan mizansen gösteri yapıldı. Öğrenciler tarafından jimnastik ve folklor gösterileri, Ankara Kulübü Gölbaşı Şubesi Seymen ekibi gösterisi ve son olarak 200 kişilik step gösterisi vatandaşlardan büyük alkış aldı.

 

Program, Kaymakam Esmer, Başkan Duruay, Başsavcı Çalık ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Özüdoğru’nun 2016-2017 eğitim öğretim döneminde okul sporlarında yapılan müsabakalarda dereceye giren sporculara ödüllerini vermeleri ile sona erdi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.