Gölbaşı :
z     z
19 Mayıs 2017, 11:26
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Milli Bayramımız olan 19 Mayıs için neler söylediler!

Milli Bayramımız olan 19 Mayıs için neler söylediler!

Gölbaşı’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor  Bayramı nedeniyle Gölbaşı Kaymakamlığı ve Belediye’nin etkinlikleriyle çoşku ve heyecan yaşanıyor.

 

   Gölbaşı Spor Tesisleri’ndeki etkinliklerden sonra gün boyu ve gece de etkinlikler devam edecek.

 

Atatürk Sahil Parkı’nda 14.30’da Gençlik Şöleni,  saat: 19.00’da Mogan Gölü’nde Fener Alayı ve 19.30’da da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama konseri var.

 

Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yaparak, Gölbaşılılara şu mesajı verdi.

 

“19 Mayıs; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür genç nesillere armağan edilmiş, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı gündür.

 

19 Mayıs 1919’da vatan uğruna nice sıkıntıları göğüslemiş ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ve şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

 

Türk Milletinin özgürlüğe atılan ilk adımı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun.”dedi

 

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı ve Gölbaşılılara şu mesajı verdi.

Başkan Duruay, mesajında,  aziz milletin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gönülden kutladı.

 

 “Bu tarihte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasıyla oluşan milli mücadele ruhu, yakılan bağımsızlık meşalesi kısa sürede tüm yurda yayılarak, bir milletin direniş destanına dönüşmüştür. Türk gençliği, dün olduğu gibi bugün de atalarının canları pahasına koruyup kendilerine emanet ettiği vatan topraklarını yine aynı kararlılıkla koruyacak, bağımsızlığından asla ödün vermeyecektir. Türk gençliğinin inanç, bilgi, beceri ve donanımlarıyla üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs 1919’un 98.yıl dönümünde aziz milletimizin ve değerli hemşerilerimizin bayramını içtenlikle kutluyorum.”

 

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan’da 19 Mayıs Kutlama mesajında şunları söyledi.

 

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nın haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu özel günde, vatan ve millet uğruna büyük fedakarlıklar göstererek bizlere bağımsız ve özgür bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, bütün şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.Büyük güven duyduğumuz gençlerimize ülkemizin kalkınması ve ilerlemesi için yapmış oldukları çalışmalar da üstün başarılar dilerim.”dedi.

 

  MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gölbaşılıların bu milli bayramını kutladı.

   

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Bülent Elikesik 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle verdiği mesajda şunları söyledi.

 

 “Anadolu’da yeni Türk devletinin fiilen temelinin atıldığı, Cumhuriyet tarihimizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, Türk milleti için bir dönüm noktasıdır. Yüce önder Atatürk’ün Büyük Nutku’nu bu olayla başlatması ve doğum gününü soranlara 19 Mayıs’ı işaret etmesi de bunun en önemli kanıtıdır.

 

 19 Mayıs’ı çok sevdiği ve güvendiği gençlere armağan eden yüce Önder Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve devam ettirecek olan sizlersiniz” diyerek, bu görevi gençlere verdi. Bizler bu sorumluluğun ancak güzel ahlak, adalet, haksızlık ve zulüm ile mücadele, ulusal ve içsel değerlerimize bağlı kalarak, tarihimizle gurur duyarak ve yüzümüzü de daima geleceğe dönük tutarak sağlanacağının bilincindeyiz”

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.