Gölbaşı :
z     z
18 Mayıs 2017, 11:34
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Sevgi Çiçeği yok olmayacak

Gölbaşı Sevgi Çiçeği yok olmayacak

   Dünya da sadece Gölbaşı’nda yetişen Sevgi Çiçeği olarak adlandırılan, Halk arasında Yanar Döner olarak bilinen çiçekler açtı.

 

     Gölbaşı’nda son 10 yıldan beri nesli tükenmekte olan endemik bitki olan Sevgi Çiçeği’nin tohumları geçen yıl TOKİ Yolu kıyısında bulunan Prof.Dr. Ayşe Boşgelmez Parkı içinde oluşturulan bahçeye ekilmişti. Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı Hulusi Gürpınar’ın kendi bahçesinde yetiştirdiği Sevgi Çiçeği’nden elde edilen tohumlarının park içindeki bahçeye  ekilmişti.

 

   Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Göçer ve ekipleri,  Gölbaşı Gezginler Gurubu Temsilcisi İsa Ömercan ve Üyeleri tarafından ekilen tohumlar çiçek açmaya başladı.

 

   Sevgi Çiçeğini keşfeden Prof. Dr.Ayşe Boşgelmez’in ismininde verileceği park içindeki oluşturulan bahçede açan sevgi çiçekleri Ulusal ve Bölge basın mensuplarına da tanıtıldı.

 

    Tanıtıma Belediye Başkanı Fatih Duruay’ın yanı sıra,  çiçek tohumlarını veren Gölbaşı  Esnaflar Odası Eski Başkanı Hulusi Gürpınar ile birlikte gazeteciler katıldı.

 

    Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Sevgi Çiçeği’nin yok olmaması için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “ Gölbaşı’nın her tarafına yayılmasını sağlayacağız” diyerek yetişmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti.

 

     Endemik bitki olan Gölbaşı Sevgi Çiçeği’nin çoğalmasına büyük emeği geçen Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı ve Gezginler Gurubu Üyesi Hulusi Gürpınar çiçeklerin açmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

 

YEREL BASIN TANITIM DA YOKTU!

 

 Gölbaşı Yerel Basın mensuplarının, Gölbaşı’nda görev yapan  AA, İHA, DHA Ajans temsilcilerinin de tanıtımda bulunmaması dikkat çekti. 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.