Gölbaşı :
z     z
23 Nisan 2017, 16:06
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda 23 Nisan Bayramı çoşkuyla kutlandı

Gölbaşı'nda 23 Nisan Bayramı çoşkuyla kutlandı

Gölbaşı’nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. Yılı çoşkuyla kutlandı.

 

Cumhuriyet Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Başsavcısı Ali Çalık, Gölbaşı İlçe Jandarma Komutanı Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim  Müdürü Adnan Gürbüz, belediye ve kaymakamlık birim müdürleri, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz yaptı.

 

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasıyla devam eden etkinlik, öğrencilerin çeşitli gösterileriyle sona erdi.

 

 2016-2017 eğitim-öğretim yılında okul sporları (voleybol, basketbol, futsal) müsabakalarında dereceye giren okulların öğrencilerine, etkinliğe katılan protokol tarafından ödülleri verildi.

 

  Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer günün anlam ve önemi konusunda şu açıklamayı yaptı. "23 Nisanı 23 Nisan yapan Türk Milletinin ruhundaki bağımsızlık ve egemenliğe, Türk çocuklarının ise bu olguyu gerçekleştirebilmesine olan inancının tam oluşundan gelir.. Egemenlik ruhunu gelecek yıllara ve ebede inşa edecek çocuklarımızın Çocuk Bayramı, ruhunda bağımsızlığı ve egemenliği taşıyan Yüce Milletimizin de Milli Egemenlik Bayramı Kutlu Olsun. Bu kutlu günü bizim yaşamamızı ve yaşatmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarına ve aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz."dedi.

 

Etkinlik sonunda açıklamada bulunan Başkan Duruay, 23 Nisan’ın çocuklar için bir şenlik olduğunu belirterek, “Geleceğin Gölbaşı’sını ve Türkiye’sini emanet edeceğimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarım” diye konuştu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.