Gölbaşı :
z     z
12 Nisan 2017, 11:45
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Engelleri aşarak yumurta kabuğunu sanata dönüştürüyor...

Engelleri aşarak yumurta kabuğunu sanata dönüştürüyor...

   Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyince düzenlenen Geleneksel El Sanatları Festivali’ne katılan ilçemizin Yumurta Kabuğu Oyma Sanatçısı Hamit Hayran Gölbaşı’na döndü. İlçemizin sosyal zanaatçılarından olan Hamit Hayran engeline rağmen mücadelesine devam ediyor...

 

   5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında 2.Bursa Kültür Sanat Festivali Geleneksel El Sanatları Fuarına katılan Hamit Hayran yapmış olduğu yumurta kabuklarını oyma sanatıyla ilgi çekiyor.

 

   32 yaşında geçirdiği bir trafik kazası sonucu ilk başta yatağa bağlı yaşayan, daha sonra sağlığına kavuşan ve bir ayağında yürüme engeli bulunan Hamit Hayran kendi çabalarıyla ürettiği yumurta kabuğu oyma sanatını bazı televizyon ve gazetelerle de Türkiye gündemine taşıdı.

 

    Gölbaşı’nın ismini birçok  alanda duyurduğu gibi  Acun Ilıca'lının “Yetenek Sizsiniz “ yarışmasına da  katıldı.

 

    Malulen emekli olan, daha önce yerel gazete muhabirliğinin yanı sıra değişik sektörlerde de çalışan Hamit Hayran, Gölbaşı'nda  27  yıldır  yumurta oyma sanatıyla uğraştığını belirterek,  Hint bülbülü, kanarya, bıldırcın, keklik, sülün, deve kuşu, kaz, ve tavus kuşu gibi kanatlıların yumurtalarına hayat veriyor.

 

     Gölbaşı’nda da Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği’nde sergi alanında ürünlerini sergileyen ve satışını yapan Hamit Hayran Gölbaşı’nda engellilerinde gönüllü temsilcisi olarak sorunlarını gündeme getiriyor.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.