Gölbaşı :
z     z
03 Nisan 2017, 23:45
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belgesel paraları Belediye'den...

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belgesel paraları Belediye'den...

   
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak olan yarışmanın giderleri belediye bütçesinden karşılanacak.

 

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ankara'nın tarih ve Kültürel Mekanları konulu "İlk Belgeselim", "Gençlerin gözüyle Ankara" fotoğraf yarışması ve "Ankara'nın Cami Türbeleri" konulu kısa belgesel çekme yarışmalarında Gölbaşı Belediyesi ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği ödül töreni Gölbaşı'nda yapılacak olup, yarışmanın konaklama ve organizasyon giderleri ile yarışmada dereceye girenlerin ödül masraflarını Gölbaşı Belediyesi karşılayacak. 


"Ayrımcılığa karşıyız"
Meclise sunulan başkanlık yazısında MHP'li Ali İhan Tunç'un yarışmaya girecek olan okullar arasında sadece imam hatiplerin olmasına dikkat çekerek; "Yapılacak olan yarışmaya diğer liseler giremez miydi? Camiler ve türbeler imam hatiplilerin denetiminde mi? burada nasıl bir ayrımcılık, nasıl bir seçim yapıldı?" şeklinde sorarak kendilerine göre bu ayrımın yapılmasında yanlışlık olduğunu, bunun da Gölbaşı ile alakalı olmadığını vurgulayarak diğer okullarında katkı sağlaması gerektiğini belirtti. 


AK Parti'li Gökhan Koçak ise MHP'li Tunç'un bu sözlerine itiraz ederek; "Burada bir ayrımcılık söz konusu değildir. Sadece bu çocukların alanına giriyor. 
Başkan Duruay ise bunun sadece Ankara İl Milli Eğitim ile alakalı olduğunu ve ödül töreninin Gölbaşı'nda yapılacak olmasıdı istemelerinden dolayı karşılayacaklarını ifade etti. 


Kendi bütçeleri yok mu ?


CHP meclis üyesi Bülent Elikesik'te gelen başkanlık yazısına itiraz ederek; "Milli eğitimin kendi bütçeleri yok mu ? Neden 125 bin vatandaşımızın hakkını milli eğitim bakanlığına gitsin" diyerek itirazda bulundu. 


Meclise sunulan başkanlık yazısı oy birliği ile kabul edildi 

www.golbasitaraf.com

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.