Gölbaşı :
z     z
29 Mart 2017, 20:36
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kaymakam Esmer'den öğretmenlere çağrı...Çocuklara kitap okutmak için...

Kaymakam Esmer'den öğretmenlere çağrı...Çocuklara kitap okutmak için...

   

KAYMAKAM ESMER;  KİTAP OKUMAK YEMEK, İÇMEK KADAR TEMEL BİR İHTİYAÇTIR…

 

 

  Gölbaşı İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından 53. Kütüphane Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi.  Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer,  kitap okumanın yemek, içmek gibi temel ihtiyaçlardan birisi olduğunu belirterek,  ““Kitap okuma alışkanlığı kazandırma komisyonu! olur mu?” diyerek her öğretmenin kendi yöntemleriyle öğrencilere kitap okuma sevgisini kazandırması gerektiğini belirtti.

 

     Gölbaşı İlçesi Halk Kütüphanesi’nde yapılan kutlamalarda;  Kitap Sergisi, Halk Eğitim Merkezi tarafından karma el sanatları sergisi, Çocuklar-Anneler masal dinleyelim,  değişik okullarda  Okuma Alışkanlığının Kazandırılmasına dair söyleşi, Gelen guruplara Kütüphane tanıtımı, Gölbaşılı yerel yazar Hulusi Gürpınar’ın kitap imzası ve söyleşisi, Gölbaşı’nda en çok kitap okuyanlara ödül verilmesi gibi etkinlikleri gerçekleştirildi.

     

     Etkinliğe,  Gölbaşı  Kaymakamı Şenol Esmer, Belediye Başkanı Fatih Duruay,  Kütüphaneler Yayımlar GenelMüdür Yardımcısı Ali Odabaş,  Genel Müdür Yardımcısı Demet Koç,  Gölbaşı Kaymakamlık Birim Müdürleri,   AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan,  Yazar Ferruh Sidar, Yerel Yazar Hulusi Gürpınar  ile STK temsilcileri katıldı ile vatandaşlar katıldı.

 

 EN ÇOK OKUYANLARA ÖDÜL VERİLDİ…

 

   Gölbaşı Halk Kütüphanesi’nden en çok (134) kitap okuyan öğrenci Refika Artıran’ın ödülünü Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer verdi, diğer çok okuyan öğrenci ve vatandaş olarak Yasin Yel, Meral Yılmaz Selma Güven en çok okuyanlar arasında yerini alarak ödüllendirildi.

 

 Gölbaşı Esnaflar Odası Eski Başkanı “Köyden Kente Gölbaşı” , Sevgi Çiçeği’nin hikayesini anlatan “… Mehmet  ile Zeynep’in aşkı” isimli kitaplarını öğrencilere imzalayıp,kısa bir söyleşi yaptı.

 

KAYMAKAM ŞENOL ESMER;  KİTAP OKUMAK, YEMEK, İÇMEK KADAR TEMEL BİR İHTİYAÇTIR…

 

  Gölbaşı Kaymakamı  Şenol Esmer yapmış olduğu konuşma da şunları söyledi. " Kitabı ne zaman okumalıyız? diye sorduklarında Bizlere “boş zamanlarda kitap okuyun”dediler. Oysaki, kitap okumak bir ihtiyaçtır, insanın yemek, içmek gibi  temel ihtiyaçlarından birisidir. “diyerek kitap okumanın  ve okutmanın değişik yöntemleri olduğunu belirtti.

  Kaymakam Şenol Esmer, “Kitap okuma alışkanlığı kazandırma komisyonu! olur mu? Bu nasıl olacak. Ben  bunların şahsen faydalı olacağına inanmıyorum. Okumanın herkese göre farklı tarzı var.  Ben okulları gezdiğimde yöneticilerden 2 şey istedim.  Bir tanesi, öğrencilere kitap okuması için özendirici tedbirlerin alınması, teşviklerin yapılması,  diğeri ise Türk Edebiyatın da köşe taşı  yazarlar var.  Mihenk taşı olan şairlerimiz var. Klasikleşmiş şiirlerimiz var. Bunları en azından çocuklar okumalıdır. Öğretmen arkadaşlarda rica ediyorum.  Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için yönteminizi siz belirleyin.  Öğrencinin  okumasını teşvik edip, yardımcı olun.” diyerek öğretmenlere de çağrı da bulundu.

 

Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş,  Genel Müdür Yardımcısı Demet Koç’ta yapmış olduğu konuşmalarda Kitapların ve kütüphanelerin önemine değindi.  Ali Odabaş, Türkiye’de okur sayısının az olmadığına dikkat çekti…

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.