Gölbaşı :
z     z
23 Mart 2017, 06:09
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı yerel basını Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplantıya katıldı

Gölbaşı yerel basını Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplantıya katıldı

 

Gölbaşı yerel  basınının temsilcilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda basın mensubunu Beştepe'de ağırladı.

 

  Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından organize edilen toplantı ya   Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Anadolu Ajansı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Kazancı ile TRT Genel Müdürü Şenol Göka da katıldı.

 

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yerel basının gücü, demokrasinin gücünü gösterir. Bunun için yerel basının gücünü öyle reytingle, tirajla ölçmek doğru değildir. Orada kemiyetten çok keyfiyet vardır. Uydu kiralarından müzik telifi ücretlerine kadar Anadolu basınının imkanlarını zorlayan hususlarda bu durumun göz önünde bulundurulması gerektiğine inanıyorum. Kamu ilanlarının da dağıtımında yine Anadolu basınını koruyacak, kollayacak yöntemlerin geliştirilmesini faydalı görüyorum." dedi.

 

Bünyesinde 320 bölgesel ve yerel radyo, gazete, televizyon ve derginin bulunduğu medya kuruluşlarını barındıran derneğe çalışmalarında başarılar dileyen Erdoğan, Anadolu yayıncılarının  Anayasa değişiklik Paketi  konusunda seslerini duyurmaları ve sorunlarının çözümü konusunda basının önemine değindi.

 

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerel basını bir okul gibi gördüğünü belirterek önemine değindi ve Anayasa değişiklik paketini neden yapmak istediklerini anlattı.

 

  Anadolu Yayıncılar Dernek Başkanı Sinan Burhan'ın yerel basının 3 sorununun çözümü konusundaki talebi oldu.  Buna göre;  Ulusal televizyon kanal frekansları ile yerel televizyon frekanslarının ihale satışının aynı olmamasını yerel frekansların daha uygun şartlarda ihale edilmesi gerektiği, Radyolarda çalan müziklerin telif hakları yüzünden bazı gazetecilerin cezalarının olduğunu ve bunlara düzenleme getirilmesini,   yerel basının resmi ilanlardan yüzde 10 pay almasını gibi konularda taleplerini olduğunu belirtti.

 

 Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’ta Anadolu Basın Derneği’nin taleplerini yok sayamayacaklarını belirterek konunun değerlendirileceğini belirtti.

 

Toplantı konuşmalarından sonra ayaküstü yemek ve içme ikramları yapıldı ve davetlilere tükenmez kalem hediye edildi...

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.