Gölbaşı :
z     z
22 Mart 2017, 17:43
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nın siyaset, sosyal insanlarından Ramazan Yılmaz'ı tanıyormusunuz?

Gölbaşı'nın siyaset, sosyal insanlarından Ramazan Yılmaz'ı tanıyormusunuz?

Gölbaşı’nda yaklaşık 30  yıl siyasi gündemden düşmeyen,   Bazı ilçe teşkilatlarında yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra 2 dönem Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan , Ayrıca  Bağımsız Belediye Başkan Adayı da olan Ramazan Yılmaz  aynı zamanda bir girişimcidir…

 

  Bir Özelliği ise Gölbaşı’nın ilk muhasebecilerinden olup,  onlarca muhasebe elemanı yetiştirdi.

 

Antika heveslisi olan Ramazan Yılmaz’ın en keyif aldığı hobilerinden biriside 1964 mode. orijinall ımpala marka arabasıyla seyahat etmek…

 

    Geçen yıl  17 daireli  bir apartmanla  Antik Apart-Rezidans adıyla hizmete sundu.

 

      Erzincan yöresinden dedesinin Ankara’ya gelmesiyle önce Gerder’e, sonra da Yavrucuk’a 3. Hane olarak yerleşen Yılmaz ailesinin en büyük oğlu Ramazan Yılmaz’ın bir özelliği de sosyal yönü olmasıdır.  1984 yılından beri Gölbaşı THK Şube Başkanlığı’nı yapması olup,  2 dönem de THK Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ve bir dönem THK Başkan Yardımcılığı görevi de yaptı.

 

      Ramazan Yılmaz’ın siyasetini daha önce anlatmıştım onun için burada detaya girmeyeceğim.  (internetten bulabilirsiniz)  Ancak, genel hatlarıyla bilgi vereceğim.

 

        Ramazan Yılmaz    1983 yılında ANAP’ta siyasete başladı,   1994 yılında DYP,  1999 yılında  ve daha sonra   AK Parti’de siyaset yaptı ve 2004 yılında  Gölbaşı’nda bağımsız belediye başkan adayı oldu ve halen hiçbir partiye üyeliği bulunmuyor.

 

    1994-1999 dönemi  DYP’den Ankara genelinde seçilen tek Gölbaşı ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu.  1999-2004 dönemi ise RP’den seçilip, AK Partiye geçen Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu.

 

           2004 yılı yerel seçimlerinde  Gölbaşı’nda Bağımsız Belediye Başkan Adayı oldu.

 

Gölbaşı’nın ilk serbest çalışan Mali Müşavirlik bürosu da bulunan Ramazan Yılmaz bünyesinde birçok muhasebeci yetiştirdi.  Firmasında o kadar çok muhasebeci yetişiyorduki,  bir dönem Gölbaşı’nın muhaseci fabrikatörü olarak anılmaya başladı.

 

     64 yaşında olan Ramazan Yılmaz’ın girişimcilik yönüde var.  Gölbaşı Kaymakamlığı/Adliyesi yanında Antik Rezidans adını verdiği 17 daireli konaklama evi yaptı.  Teknolojinin tüm imkanlarıyla hizmet veren Antik Rezidans’ta Gölbaşı’na gelen yerli ve yabancı konuklara   haftalık/Aylık olarak kiraya veriliyor…

 

     Tarihi eserler üzerine temizlik hizmetleri veren firmasının işlerini artık oğlu Lütfi Yılmaz takip ediyor. Kendisini emekliye ayıran Ramazan Yılmaz Dünya gündemini de, Türkiye gündemini de halen takip etmekte olup,  taşıdığı yüksek sorumluluğu her daim karşısındakine hissettiriyor.

 

      En az 25 yıldan beri tanırım kendisini giyimi ve davranışlarıyla beyefendi kültürünü çevresine yansıtıyor,  donanımlı  sosyal ve siyasi bir kimliğinin yanı sıra girişimcilik ruhu da olan bir insan.

 

    Kendisinin bir anısını sizlerle paylaşıp yazımı sonlandıracağım.

 

     Belediye Başkanı Erdal Eren dönemiydi. 1997 yılı olabilir.  Başkan Erdal Eren belediye makamının vekaletini Bağımsız Meclis Üyesi olan  Ramazan Yılmaz’a verir ve tatile gider.  Başkanlık makamına vekaleten bakan Ramazan Yılmaz ilkgün sabah erkenden belediye otobüslerine binip vatandaşlarla konuşuyor, dert dinliyor.İlgilileri uyarıyor..  Bir gün sabaha karşı gidiyor fırınları denetliyor. Şikayetleri ve eksiklikleri de tutanak altına aldırıyor. Başka bir gün yanlış ihbar yapıp itfaiyeyi kontrol ediyor, yangın mahalleni ne kadar zamanda geldiğini basına gösteriyor.  Başka bir gün başka denetlemeler… derken. 

 

   Belediye Başkanı Erdal Eren iznini bitirmeden apar topar geliyor. Çünkü, esnaflar şikayetçi olmuştur ve Ramazan Yılmaz’ın yaptığı denetimlerle ortaya çıkan eksiklikler ve aksaklıkları gidermek istemeyenler Eren’i arayıp,  adeta “kurtar bizi” diyor...

 

   Tabi,  Ramazan Yılmaz’ın ilk ve aynı zamanda son defa yapmış olduğu Belediye Başkan vekilliği o oldu.  Bir daha başkanvekilliği verilmedi….

 

   Gölbaşı Belediyesi'nde yüzlerce meclis üyesi görev yapmıştır ancak içlerinden iz bırakanlar arasında 5 kişi varsa bir tanesi de Ramazan Yılmaz'dır.

 

   Kendisiyle yapmış olduğumuz sohbette yine kendisinden öğreneceğimiz çok şeylerin olduğunu görüyorum…

 

Kendisine sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dilerim.

 

Bayram Türkmez

Selam ve Saygılarımla

22 Mart 2017

 

 

------------GÖLBAŞI’NDA KİMLER SİYASET YAPTI. BU DÖNEMLERDE MECLİS ÜYELERİ KİMLERDİ------------

 

1994-1999 dönemi Belediye Başkanı Erdal Eren olup, Belediye Meclis üyeleri de şöyleydi. DYP’den  Zekai Bostan, Şerafettin Kiraz, Gürsel Kaya, CHP’den;  Rıfat Tosun, Saadet Ayan, Zerrin Alataş Yener,  Ensar Ülker, Cemal Kaman, Sedat Şirin,  RP’den Ramazan Yılmaz,  Hasan Gülhan,  Satılmış Akgeyik, ANAP’tan;  Hasan Kaymak,

 

  1999 yılında  Belediye Başkanı MHP’den Dr.Cevdet Kara seçilmişti.

 

(1999-2004 yılı Gölbaşı’ndan seçilen meclis üyeleri. ( CHP’den Turgut Acar, Filit Kara, MHP’den  Yücel Yanık, Zahir Kuyrukçu, Veysel Yıldız, Necati Koçak, Kadir Molla, İshak Cebeoğlu,  DYP ve Bağımsız:  Ramazan Yılmaz, RP: Kasım Çoşkun, Asker Yıldız, Şener Aksakal, Ertuğrul Kuyrukçu)

 

22 Mart 2017

Selam ve Saygılarımla

Bayram Türkmez

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.