Gölbaşı :
z     z
14 Mart 2017, 23:05
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşılı Hemşehrimiz Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Odabaşı'na yeni görev

Gölbaşılı Hemşehrimiz Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Mehmet Odabaşı'na yeni görev

 

   Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman tarafından yeni işbölümü cetveli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın internet sitesinde yayınlandı.

 

   Yeni iş bölümüne göre;  Gölbaşılı hemşehrimiz,  Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili ve bilişim suçlarından sorumlu olan Mehmet Odabaşı Ankara’da FETO’nün 15 Temmuz darbe girişimi ana davasının savcılarından birisi  oldu.

 

    Mehmet Odabaşı Gölbaşı Tulumtaş doğumlu olup,  Gölbaşı Belediyesi 2009-2014 dönemi  başkanı Yakup Odabaşı’nın da amcaoğlu ,  yine aynı isimle Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcılığı yapan İnşaat Mühendisi Mehmet Odabaşı’nın da amcaoğlu  uzun süredir Ankara Adliyesinde Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili olarak görev yapıyor.

 

   Yine Gölbaşı’nda Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaparken Ankara Adliyesine atanan  savcılarımızdan  İrfan Sert  Müracaat ve İlkayıt Bürosu Savcısı,  Orhan Kılıç’ta Muhabere bürosu  Cumhuriyet Savcısı olarak görevlerine devam ediyor.

 

Ankara'da FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ana davasının savcısı değişti.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının internet sayfasında yayınlanan yeni iş bölümüne göre, başsavcıvekilleri Ali Kuşçuoğlu, Ergün Şahin ve Mehmet Odabaşı, darbe soruşturmalarının da yürütüldüğü Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosunda görevlendirildi.

Darbe girişimine ilişkin soruşturmaların koordinasyonu Başsavcıvekili Ergün Şahin'e verildi.

 

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosundan sorumlu Başsavcıvekili Necip Cem İşçimen, Bilişim Suçları Soruşturma Bürosuna; darbe girişimine ilişkin hakim savcı soruşturmalarını yürüten Başsavcıvekili Hakan Pektaş ise Çocuk Suçları Soruşturma Bürosuna getirildi.

 

Cumhuriyet Başsavcıvekili Mustafa Sağıroğlu, Tercüme Bürosu işlemlerini yürütmek ve ilamat ile infaz işlerini takip etmekle sorumlu oldu. Başsavcıvekili Ahmet Berke, Fikri ve Sınai Haklar Soruşturma Bürosunda, Başsavcıvekili İlhan Ayaz da Basın Suçları Soruşturma Bürosunda görevlendirildi.

 

Ayrımcılık ve Cinsel Dokunulmazlığa Karşı İşlenen Suçlar Bürosundan sorumlu Başsavcıvekili Mehtap Öğeç görevine devam etti.

 

Başsavcıvekilleri Zafer Ediş, Çek Suçlarını Soruşturma, Ön Ödeme ve Kabahatler Bürosundan; Cevat İşlek, Kaçakçılık ve Mali Suçlarla Mücadele Bürosundan; Gürhan Aktaş ise Zamanaşımı Bürosundan sorumlu oldu.

 

Memur Suçları Soruşturma Bürosunda Başsavcıvekili Hüseyin Şahin, Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosunda da Başsavcıvekili İbrahim Halil Selçik görevlendirildi.

 

Başsavcıvekili Kemal Demirdön, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının sorumluluğundaki cezaevlerinden sorumlu başsavcıvekilliği görevine devam etti.

 

Başsavcıvekili Ahmet Hamdi Kaya, Müracaat ve Suçüstü Bürosundan; Başsavcıvekili Zekai Yusuf Sarıbay, Muhabere Bürosundan, Başsavcıvekili Cafer Güven Kara da maaş mutemetliği, levazım ve ayniyat bürolarından sorumlu oldu.

 

Yeni iş bölümüyle bazı ağır ceza mahkemelerinin duruşma savcıları da değiştirildi.

 

CUMHURİYET BAŞSAVCI VEKİLİ MEHMET ODABAŞI'NA AİT GÖREVLER

 

1. Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ile ilgili tüm işlemleri yapmak,

bu büroda görevli Cumhuriyet savcıları arasındaki evrak tevziini gerçekleştirmek, açılan dava

ve verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararları incelemek, hatalı görülenler hakkında

gereğini yapmak.

2. Cumhuriyet savcıları arasında genel çalışma yönergesinden kaynaklanan bürolar arası

görev ihtilafını muktezaya bağlamak.

3. Medya İletişim Bürosu ile ilgili tüm işlemleri yapmak.

4. Kendisine bağlı büroların çalışmalarını denetlemek.

5. Nöbetlerinde kendisine düşen işlerin gereklerini yerine getirmek.

6. Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Ergün ŞAHİN ve Ali KUŞÇUOĞLU'nun yokluğunda

onlara ait işlerin gereğini yapmak.

7.Cumhuriyet Başsavcısı tarafından kendisine tevdi edilen diğer görevleri yapmak.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.