Gölbaşı :
z     z
23 Şubat 2017, 23:08
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

GÖLBAŞI PTT MÜDÜRÜ ŞAHIM ŞU ANA KADAR 12 KİTAP YAZDI

GÖLBAŞI PTT MÜDÜRÜ ŞAHIM ŞU ANA KADAR 12 KİTAP YAZDI

       

    Gölbaşı PTT Müdürlüğüne yolu düşüpte yanına uğramayan var mı bilmiyorum ancak ilçemizin en çok kitap yazan ve okuyan müdürleri arasında yerini aldığı muhakkak…

 

     Geçen hafta yanına uğradım,  kapısı sürekli açık olan PTT Müdürü Tarık Şahım 5 aydan beri ilçemizde görev yapıyor.

 

     Ben de ilk defa  kendisini ziyaret ettim…Ak düşmüş saçları ve kaşları görünce ortamı sıcaklaştırmak için “Müdürüm genç  erenlere karışmışsın” demekten kendimi alamadım. Nitekim aynı yaşlardaydık.

 

     Müdür Tarık Şahım’la ilçemizin de şanslı olduğunu düşünüyorum. Konuştukta bir derya ile karşılaştığımı, tecrübesinin yanı sıra donanınımında üst seviyelerde olduğunu çok rahatlıkla hissettiriyordu… Ancak, yazdığı kitaplardan bahsedince hissettirmeden çok bunu yaşattı.

 

    Tarık Şahım müdür bugüne kadar değişik konularda 12 kitap yazmıştı.  Bunlardan bazılarının isimleri şöyle; “Türk’ü anlamak için Türk’ü dinleyin, Geleceği Planlama da Stratejik Yöntemi, Siyasi katılım ve baskı grupları,  Reklamcılık ve Siyasal Reklamcılık, İşletme becerileri  grup çalışması, Halkla İlişkiler,  Reklamcılık, Kamu mali yönetiminde temsil ağırlama giderleri, Yönetim becerileri… gibi birçok kitaplar yazdı.

 

       Kitaplarının bazıları halen kitapevlerinde satılıyor. İnternet ortamından da ulaşabilir, satın alabilirsiniz..

 

     Müdür Tarık Şahım Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'de Kamu Yönetimi Anabilim Dalı mezunu olup,  şu anda da 2. Üniversitesi A.Ö.F. Felsefe Bölüm öğrencisi olup 2 . sınıfa devam ediyor.

 

     İlçemizde böyle yazarlık yeteneği olan, okumasını seven bir müdür ile ilk defa karşılaşmıştım. 

 

Belli ki bizim bile kendisinden öğreneceğimiz de çok şeyler var. İlçemizin de sosyal,kültürel vb. hayatına da çok katkılarının olacağını düşünürken, PTT çalışmalarını soruyorum.

 

         Gölbaşı Merkez PTTyanısıra merkezde Mogan, Eymir, Oyaca ve İncek olmak üzere 4 şubesi bulunuyor.  Yeni bir idare merkezi daha arama çabaları var.

   

   15 Temmuz hain saldırısında en çok yara alan ilçemiz kamu kurumlarından Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda şehit edilen Ömer Halisdemir'in ismininde Gölbaşı PTT'sine verilerek " Şehit Ömer Halisdemir  Gölbaşı PTT'si olarak değiştiğini biliyorsunuzdur.

 

     Halkla ilişkileri çok güçlü olduğunu de hissettiren Şehit Ömer Halisdemir  PTT Müdürü'nün hangi projelerde nasıl yer alıp, ortak neler yapılabilir diye aklımdan birçok gelgit düşünceler  oldu ancak bunu da zamana bıraktım…

 

     Bu arada bizim sohbetimiz uzayıp gidince randevusuz makamına geldiğim müdür  Tarık Şahım bey’den daha sonra geniş bir zamanda tekrar görüşmek umuduyla diyerek, kendisine zaman ayırdığı için teşekkür edip  yanından ayrıldım.

 

Selam ve Saygılarımla

Bayram Türkmez

23 Şubat 2017

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.