Gölbaşı :
z     z
05 Ocak 2017, 12:33
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Sineği incitmeyen eğitimci Murat Bölük'e saldırı

Sineği incitmeyen eğitimci Murat Bölük'e saldırı

 

   Gölbaşı’nın sevilen isimlerinden,  Emekli okul müdürü,  Gölbaşı Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Murat Bölük kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından saldırıya uğradı. Saldırgan sabah yakalandı.

 

    Şehit Gaffar Okkan Caddesi’nde trafik tartışması yüzünden çıktığı iddia edilen saldırıda Murat Bölük’e silahla ateş eden saldırganın kaçtığı öne sürüldü.

 

      Murat Bölük ağır yaralandı, önce Gölbaşı Devlet Hastanesi’ne, ardından da Dışkapı Hastanesi’ne sevkedildi. Yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

 

       Gölbaşı’nın sevilen ismi, herkese faydası bulunan ve gelecekte de siyaset yapacaklar arasında adı geçen Murat Bölük’e yapılan saldırıyı polis çok yönlü soruşturuyor.   Murat Bölük’ü tanıyanlar,  hocanın hiçbir zaman tartışmaya girecek birisi olmadığı yönünde görüş bildiriyor.

 

      Diğer taraftan Gölbaşılı Yozgatlılar olayı duyar duymaz sert tepki göstererek "bu saldırı sadece bir mağanda olayı olarak değil, çok yönlü olarak araştırılmalıdır"dediler.

 

   OLAYIN NASIL GELİŞTİĞİ YÖNÜNDE ANLATILANLAR...

 

    Baldudak İlköğretim okulunda yıllarca müdür olarak görev yapan emekli eğitimci ve geçtiğimiz dönem belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunan Murat Bölük  dün gece 24:00 sıralarında evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.

 

Başından ağır yaralanan Bölük hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Sabah saatlerinde ameliyata alınan Bölük’ün durumu ağır olduğu söylendi.

 

Çevreden edinilen bilgilere göre ; Murat Bölük gece  iki arkadaşı ile eve dönerken Kaymakamlıktan aşağı inerken bir arabalı şahıs tarafından tahrik edildiği ve bu nedenle durmuşlar. Aracı kullanan S.Ö “Ne istiyorsun deyince” “Neden yol vermiyorsun” diye bağırmış. Aracı kullanan S.Ö “Var git yoluna “ diyerek devam etmişler.

 

Şahıs arabası ile biraz ileri gittikten sonra bagajdan pompalı tüfeği çıkarak Bölük’ün aracına doğru yönlenmesi ile S.Ö aşağı inerek “Ne yapıyorsun” diyerek müdahale etmiş. Ancak silahlı sahış “Senide vururum” diyerek tehdit etmiş. Daha sonra Bölük’ün aracına dönerek araca ateş etmiş.

 

Aracın arka bölümünde oturan Murat Bölük ağır yaralandı. Ateş eden şahıs S.Ö de  darp ederek  arabasını bırakıp ara sokaklara kaçıp gözden kaybolmuş.  Olay yeri Jandarmaya yakın olduğundan S.Ö Jandarmadan yardım istemesi ile olay yerine polis gelerek soruşturmaya  başlamış.

 

Olay yerinde başında ağır yaralanan Murat Bölük Ankara Dışkapı hastanesine kaldırılarak ameliyata alındı. Durumu ağır olan Bölük’ün hayati tehlikesi devam ettiği belirtildi.

 

Zanlı sabah saatlerinde yakalandı

 

Murat Bölük’ü vuran ve iki arkadaşını darp eden şüpheli şahıs sabah saatlerinde İlçe emniyet müdürlüğü polisleri tarafından  yakalanarak gözaltına alındı.

  Olayın şahitleri de zanlıyı  teşhis ettiği saldırgan  mahkemeye sevk edilecek...

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.