Gölbaşı :
z     z
02 Aralık 2016, 00:39
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda neler oluyor?

Gölbaşı'nda neler oluyor?

 

ŞENOL ESMER ‘İN ASALETEN ATAMASI GERÇEKLEŞTİ…

 

  İlçe kaymakamımız Şenol Esmer’in asaleten ataması gerçekleşti.  Kaymakam Şenol Esmer  sosyal medya hesabından  bilgi vererek şunları söyledi.
“Bugünkü Resmi Gazetede yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile 23 Ağustos 2016 tarihinden itibaren görevlendirme olarak çalıştığım Ankara-Gölbaşı Kaymakamlığına asaleten atandım. Bizi bu göreve layık görenlere mahçup olmayacağız inşallah. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

 

GÖLBAŞI ESKİ KAYMAKAMI ŞAHİN ASLAN KONYA’YA ATANDI…

 

Gölbaşı Eski Kaymakamı Şahin Aslan  Yenimahalle Kaymakamlığı görevinden sonra yeni bir atama ile Konya Akşehir kaymakamı olarak atandı.

 

BAŞKAN DURUAY;  TÜM VAADLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ..

 

  Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Konya Tv. de yaptığı açıklama da;  Mogan Gölü’nün temizleneceğini,   bu ay temizleme gemilerinin Mogan Gölü’ne indirileceğini belirtti.   Konya Yolu’na yapılacak olan geçidinde 2017 yılında ihalesinin yapılacağını belirterek, “Ne söz verdiysek kat kat yapacağız.”dedi.

 

CHP İLÇE BAŞKANI NURİYE ATABEY’DEN SERT AÇIKLAMA…
CHP GÖLBAŞI OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDECEK …


   CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey sert bir açıklama yaparak parti içerisinde bazı kişilerin bireysel menfaat ve çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerini  işaret ederek,  başlatılan istifa süreçleriyle partisinin yanı sıra kendisininde yıpratılmasının hedef alındığını belirtti.
Atabey yaptığı açıklama da şunları söyledi.


“CHP İlçe başkanlığı görevine seçildiğim 6 Aralık 2015 tarihinin ertesi gününden başlayarak şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma yönelik İlçe örgütumüzü çalıştırmamak için başlatılan istifa süreçlerinin daha fazla partimizi yıpratmasına engel olmak adına yönetim kurulu olarak olağanüstü kongre kararı aldık. Ülkemizin geçmiş olduğu zorlu süreçte Gölbaşı ve Gölbaşılilarin bizlere her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacı varken ve CHP şaha kalkmışken olağanüstü kongre şarttarını bireysel menfaat ve çikarları doğrultusunda zorlayanları tarih ve CHP’liler affetmeyecektir. Daha güçlü bir şekilde örgütlenmek adına
Kongre takvimimizi siz değerli Gölbası kamuoyu ile ayrıca paylaşacağız. "


GÖLBAŞI ANADOLU LİSESİ ÜNİVERSİTELERİ TANITTI…

 

Gölbaşı Anadolu Lisesi’nde üniversiteye hazırlanan öğrencilerine yönelik kariyer günleri etkinliği düzenlendi. Etkinlikte özel ve devlet üniversiteleri  tanıtım sergisi  açarak okullar hakkında öğrencileri bilgilendirdiler.

 

DARÜŞŞİFA’DA FULDEN URAS’LI  BİLİNÇLENDİRME ETKİNLİĞİ…

 

Gölbaşı’nda Darüşşifa Eğitim Kurumları’nın düzenlediği etkinlikte Hayaller Gerçek Olsa Derneği Başkanı Fulden Uras öğrencilerle bir araya gelerek kelebek hastalığı (epidermolizis bülloza) hakkında bilgi verdi.


Uras, doğuştan gelen kelebek hastalığı ile mücadele eden çocuk sayısının dündaya yaklaşık olarak 20 bin, Türkiye’de ise resmi olmayan rakamlara göre 500 civarı olduğunu öğrencilerle paylaştı.


   Etkinliğe Darişşifa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karaaslan’da katıldı.

 

AK PARTİ İLÇE BAKANI KARAASLAN’DAN YENİ BİR SÖZ…

 

Kasım ayı ilçe danışma toplantısında konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, önümüzdeki günlerde mecliste görüşülmesi beklenen anayasa değişikliğinin referanduma sunulması durumunda Gölbaşı Teşkilatının en az yüzde 65 oy çıkaracağı sözünü verdi.

 

BAŞKAN DURUAY;  “KIŞ ÇALIŞMA  EKİBİMİZ  HAZIR”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, “Kış aylarının yaklaşması ile kar ve buzla mücadele filomuzu hazır bir şekilde bekletmeye başladık. Merkezi ve kırsal alanlarda oluşturulan bekleme noktalarında; 8 adet tuz serici araç, 12 adet özel donanımlı kar küreme aracı, 5 greyder, 5 kürekli kamyon ve 24 saat 2 vardiya halinde çalışacak 70 kişilik personelimiz karla mücadele için bekliyor.”dedi

 

BU TAKIM HER YIL ANKARA  ŞAMPİYON OLUYOR…

 

 Gölbaşı Bld. Spor U-15 Futbol Takımı önce gurubun da 1. oldu.Sonra Playof Maçların da,rakiplerini yenerek,şampiyon olup ANKARAYI TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA Temsil etme hakkını kazandı.Gölbaşı Bld Spor, Recep 1 ve Özgür’ün 2 golü ile  Çankaya Eğitim Sporu 3-1 yenerek Ankara Şampiyonu oldu.

 

GÖLBAŞI KIR-DER  ÇOŞKUN YALÇIN’LA DEVAM…

 

KIR-DER Gölbaşı Şubesi  9. olağan kongresini Necip Fazıl Kültür Merkezinde yapıldı.  Dernek Başkanı Yalçın Coşkun kongreye tek liste giderek  yeniden başkanlığa seçildi.

 

MUSTAFA BAŞER KÜREK FEDERASYONU’NDA…

 

Türkiye Kürek Federasyonu’nun 4. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. İlhami İşseven yeniden Federasyon Başkanlığına seçilirken Gölbaşı'nda ikamet eden,  AK Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi   Mustafa Başer  yönetim kurulu seçilen kişi oldu

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.