Gölbaşı :
z     z
24 Kasım 2016, 16:26
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda öğretmenler günü mesajlarını biliyormusunuz?

Gölbaşı'nda öğretmenler günü mesajlarını biliyormusunuz?

 

   Gölbaşı’nda öğretmenler günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler yapılırken,  İlçe Kaymakamı Şenol Esmer, Belediye Başkanı Fatih Duruay,  AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey , MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy’da öğretmenler gününü kutlayan mesaj yayımladı.  CHP Kadın Kolları tarafından Nutuk Okuma etkinliği yapılırken,  Darüşşifa Okullarında Ebru Sergisi açıldı.  İlçe Kaymakamlığı tarafından günün anlam ve önemi dolayısıyla hazırlanan  etkinlikler Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde sunuldu...

 

KAYMAKAM ŞENOL ESMER’İN ÖZGÜN MESAJI ŞÖYLE…

 

“Saygıdeğer Öğretmenlerimize; Hayatımızın çocukluktan ilk gençlik yılları sonuna kadar olan en özel ve özlenen zamanlarını birlikte geçirdiğimiz kıymetli öğretmenlerimize, onlara atfedilen bu anlamlı günde bir kez daha sevgilerimizi, saygılarımızı ve şükranlarımızı ifade etmekle mutluyuz. İnsanlık değerlerini, yurttaşlık değerlerini, milli değerleri, arkadaşlığı, birlikte yaşamanın kurallarını, saygıyı, toplum içinde var olmanın ve bir değer olmanın önemini bizlere öğreten öğretmenler, bir milletin her türlü alanda en ileri düzeyde olmasını sağlayan temel unsurdur.

 

Eğitimin baş aktörü olan öğretmenlerimizin, her şart ve durumda özveri ve sevgi ile vazifelerini sahiplenişleri, yeni nesillerin dünyasını hazırlamak için gösterdikleri gayret ve istek, elbette ki takdir edilmesi gereken hasletlerdir. Milletlerin kaderini belirleyen eğitim; geleceğin ve yıkılmaz bir temel üzerinde yükselen, modern, müreffeh ve güçlü bir ülkenin de en önemli değeridir. Eğitimin önceliği ise öğretmenlerdedir. İyi yetişmiş bir öğretmen, ne şart altında olursa olsun bir sınıfı, bir okulu hatta bir bölgeyi değiştirebilecek güce ve geleceğini inşa edecek inanca sahiptir.

 

Ülkemizdeki ve özellikle bölgemizdeki okullaşma oranının artmasında, kalitenin yükselmesinde ve fırsat eşitliği ilkesinin taviz verilmez şekilde uygulanmasında en önemli görev öğretmenlerimize düşmektedir. Bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk nezdinde ülkemizin her köşesinde ve özellikle ilçemizde yeni nesilleri yetiştirmek ve onları yarına hazırlamak görevini üstlenmiş tüm öğretmenlerimizin aileleriyle birlikte Öğretmenler Gününü kutlar, yaşamlarında sağlık, mutluluk, görevlerinde üstün başarılar diler, selam, saygı ve şükranlarımı sunarım.”dedi.

 

 BAŞKAN DURUAY BÖYLE KUTLADI…

 

   Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Öğretmenler günü dolayısıyla caddelerdeki panolara kutlama afişi yaptırdı ayrıca sosyal medya dan kutlama mesajı verdi.  Cep Telefonlarından da mesaj çeken Başkan Fatih Duruay, “Geleceğimizin mimarı öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutlarım.” dedi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki kutlamalarda ise belediye ayyıldızlı duvar saati dağıttı...

 

SİYASİ PARTİ TEŞKİLAT TEMSİLCİLERİ DE KUTLAMA MESAJI VERDİ…

 

AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan,    Sosyal medya sayfasından da öğretmenler gününü kutlayarak, “ bu güzel nesilleri hayata hazırlayan öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum.” Yazan bir afiş paylaştı…

 

Osman Karaaslan’ın  Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Darüşşifa Koleji’nde öğretmenler ile ilgili etkinlikler yaptı. Öğretmenler Ebru Sergisi açtı.

 

  CHP  Gölbaşı İlçe Yönetimi  parti binası önünde Nutuk okuyarak, öğretmenler gününü kutladı.


Gölbaşı CHP Kadın Kolları  Başkanı Aydanur Yazıcı yaptığı konuşmada; “Eğitim, karanlıktan aydınlığa verilen bir savaştır. Bağımsız bir devlet olmak isteyen ülkeler iki alanda hazırlıklı olmalıdır. Bunlardan birisi askeri cephe, diğeri ise eğitim kurumlarıdır…. Bunu çok iyi bilen Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk , Kurtuluş savaşından sonra “asıl savaş şimdi başlıyor” diyerek eğitim seferberliğini başlatmıştır.” dedi.

 

10 dakika Nutuk Okuma eylemi gerçekleştiren CHP’liler  öğretmenlerin gününü de kutladı.

 

   MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy’da  öğretmenler gününü kutladı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.