Gölbaşı :
z     z
20 Kasım 2016, 13:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

İlçemizdeki siyasi muhalefet sessizliğini bozdu!

İlçemizdeki siyasi muhalefet sessizliğini bozdu!

 

 İktidar partisi  milletvekilleri tarafından TBMM’ye getirilen ve muhalefet partileri tarafından da eleştiri konusu olan “tecavüzcünün mağdurla evlenmesi durumunda cezasının ertelenmesini öngören teklif” tartışmaları yerel siyasetçileri de harekete geçirdi.

 

   Gölbaşı’nda  sessizliğini koruyan muhalefet ilçe başkanları iktidar partisini eleştirdi.


 CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey,  MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, BBP İlçe Başkanı Özcan Abdurrahmanoğlu TBMM’de gündeme gelen “Tecavüzcünün mağdurla elenmesi durumunda cezasının ertelenmesi ile ilgili teklifi eleştirdi.


     AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan,  önergenin tecavüzcüyü korumadığını belirten bir afiş paylaşarak, “Mağduriyetlerin giderilmesi için hazırlanan bir yasa teklifi” diyerek muhalefetin ucuz siyaset yaptığını savundu…

 

   Açıklamalar şöyle;

 

CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey :


“Yasa ile birlikte evlilik akdi ayaklar altına alınır”


“Türkiye'ye baktığımızda sokakta koyun kesemezken, kadın kesiyor, kadın öldürülüyor namus için. Dolayısıyla önemli olan, gerçekten cahiliğe dönemi yaşıyoruz ve süratle bundan uzaklaşmalı. Kamuoyunda bu "tecavüz" yasası aile birliğimiz hedef alır. bu yasa çıkarsa, evlilik akdini ayaklar altına alır. O zaman herkes kafasına göre yaparsa evlilik gibi kutsal bir olayın ne anlamı kalır. Böyle bir mantık yoktur. O zaman bütün tecavüzcüleri yasal olarak aklayacaksınız. Peki bunu kadına soruyor musunuz? Hayır sormuyorsunuz. Kadına verdiğiniz değer tıpkı cahliğe döneminde verilen değerdir. Ben buradan kadınlara seslenmek istiyorum. Siyasi görüşü, ideolojisi, dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun, lütfen anneler, bacılar, kadınlar, neneler bu tecavüz yasaları aile birliğimize kurulmuş bir dinamittir.


"Vekiller cahiliğe dönemini açık okusun"


Böyle bir yasayı meclise getiren milletvekillerini de anlamak mümkün değildir. Bunlar nasıl anneler ? Bunlar nasıl yurttaştır, nasıl kadındır? En çok din üzerinden siyaset yapan bunlarken, onlara bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Lütfen "cahiliğe dönemini" açık okusunlar.


İslam dininin en büyük özelliklerinden birisidir kadına değer verilmesi, sahip çıkılması. Biz bunları elimizin tersi ile itip de cahiliğe döneminden çıkmamız gerekmektedir.”dedi


MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy;  “Kendi başlarına geldiklerinde ne yapacaklar ?”dedi


“AK Partili milletvekillerinin önergesi ve imzasıyla meclise gelen tecavüz mağduru kabul ederse, tecavüzcüsüyle evlenebilir ve tecavüzcünün cezası ertelensin gibi bir yasa teklifini esefle kınıyorum. Neymiş; tecavüzcü mağdura şiddet uygulamışsa veya zarar vermez ise geçerliymiş. Bu kanun teklifini verenleri bir ana doğurmadı mı? Bunların kızı, kardeşi, eşi yok mu ? Bunlara böyle bir davranışta bulunsalar, bu sapıklarla kendi kızlarını veya  bacılarını evlendirirler mi ?”

 

BBP Gölbaşı İlçe Başkanı  Özcan Abdurrahmanoğlu TBMM de verilen önerge için şu ifadelerde bulundu;


“Cinsel istismar suçuna kısmı af getirme çabasında olan başta Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olmak üzere bu tasarıya evet oyu vererek destek olan 182 AK  Partili milletvekilini şiddetle kınıyorum. Önce tecavüzcülere idam diye nutuk atıp, sonrada mağduru tecavüzcüsüyle evlendirmek için kanun çıkarmak, öğlen perhizdeyım deyip akşam lahana turşusu yemek olmuyor mu? Hazmeden mideye afiyet olsun.


Bu skandal önergeye evet diyerek size oy veren mutedeyyin mümin insanlara ihanettir.Yerin altında şehitler, üstünde BBP VE ALPERENLER olduğu müddetce TECAVÜZ MEŞRULAŞTIRILAMAZ. Toplumun tüm kesimlerini bunların başında siyasi parti temsilcilerini sivil toplum kuruşlarını mide bulandırıcı skandal önergeye ve her türlü şiddete, kadına ve çocuklara yönelik cinsel istismar ve şiddete karşı tek yürek olmaya çağırıyorum.
Tecavüzcülere, teröristlere, vatan hainlerine af değil, idam gerekir.”dedi

 

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Osman Karaaslan, muhalefet yapanları eleştirerek sosyal medya sayfasından “Mağduriyetlerin giderilmesi için düzenlenen geçici yasa” başlıklı bir afiş paylaştı.


Gölbaşı AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ;   “AK  Partimize karşı ucuz siyaset yapanlar ve yapmaya çalışanlar gerçeklerin yazılı olduğu bu metni iyi okuyun.”diyerek bilmeden konuşulduğunu iddia etti.

 

Rıza ÇELEBİ ~ 21 Kasım 2016, 12:08

Her kim şan ve şeref istiyorsa bilsin ki, şan ve şeref bütünüyle Allah\\\\\\\\\\\\\\\'a aittir. Güzel sözler ancak ona yükselir. Salih ameli de güzel sözler yükseltir. Kötülükleri tuzak yapanlar var ya, onlar için çetin bir azap vardır. İşte onların tuzağı boşa çıkar.\n37. Sure (Sâffât Suresi), 180. Ayet

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.