Gölbaşı :
z     z
16 Kasım 2016, 16:44
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kışı sıcak bir evde geçirebilmek için dilekçeleri verdi...

Kışı sıcak bir evde geçirebilmek için dilekçeleri verdi...

 

    Gazetemizin sosyal medya sayfasında gündeme taşıdığımız yardıma muhtaç aileye kaymakam Şenol Esmer, sosyal yardımlaşma vakfı tarafından yapılabilecek her türlü yardımın yapılacağını belirtti...Ancak, yıkılmak üzere olan gecekondu nasıl tamir edilecek yoksa başka bir çözüm mü bulunacak belli değil...Mağdur aile belediye ye de sorunun çözümünde yardım edilmesi için dilekçe verdi...

 

    "Kışın evimizi su basıyor" diyerek yıkılmak üzere olan gecekondusunun bakımı için Kaymakamlık ve Belediye ye dilekçe verdi...

 

    Bahçelievler Mahallesi Konya Yolu 1. Km. Gülermak bitişiğinde derme çatma bir gecekondu da yaşayan zihinsel çocuğunun bulunduğu  Osman Turan ile eşi Elvan Turan “kış geliyor, evimizi yine su basacak, ne yapacağız..”diye yardımseverlere seslenerek yardım istemişti.

 

     Gazetemizde gündeme gelen habere Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer kayıtsız kalmayarak  bu ailenin durumunu incelemeye aldı.

 

     Kaymakam Esmer yapmış olduğu inceleme de;   Kaymakamlık Sosyal Dayanışma Vakfı tarafından kömür ve gıda yardımları yapıldığını belirtti.

       Osman Turan yaşlılık maaşı, eşi bakım yardımı, oğlu da 40 yaş üstünde olduğu için engelli maaşı alıyor… Evin durumuna da baktırıp, gerekirse belediye yetkilileri ile de görüşerek  değerlendirecek.

 

    EVİN ONARILMASI GEREKİYOR ANCAK EV DÖKÜLÜYOR…

 

   Zihinsel Engelli çocukları bulunan  Turan ailesinin şimdi ki derdi oturdukları evin akmaması ve su basmaması için önlemlerin alınması, kapı pencerenin onarılması  olup, bu konu da  yardımsever arıyor. Ancak, ev dökülüyor...

 

     Gölbaşı belediyesi  daha önce böyle bir sorunu kökünden çözmüştü…

 

    GÖLBAŞI BELEDİYESİ ÇÖZEBİLİR…

 

   Zihinsel engelli çocuklarıyla birlikte yaşayan yaşlı ailenin bundan sonra sobalı olduğu gibi derme çatma bir evde yapılacak bir tadilat, onarım gelecekle ilgili sorunları çözmeyecektir.

 

    Gölbaşı Belediyesi Abdulnasır Haşlak başkanlığı döneminde G.O.P. Mahallesi’nde ikamet eden yine zihinsel çocukları bulunan bir aileye 1 daire satın almış ve bu aileyi buraya yerleştirmişti.  Bu ailenin sorunun kesin çözümü ister satın alınarak, ister kiralanarak, isterse bulundukları gecekondu yenilerek kaloriferli bir evde ikamet etmeleri olup, yaşlılıklarından kaynaklı sorunlarla da sobalı evde ikamet etmeleri sorun teşkil edecektir.

 

     Daha önce örneği de bulunan Gölbaşı Belediyesi’nin faaliyetleri arasındaki bu yardım bu aile içinde gerçekleştirebilir…Hele ki, Gölbaşı’nın bu kadar yardımseveri var iken belediye bu konuyu rahat çözer diye düşünüyoruz…

 

   GÖLBAŞI KAYMAKAMLIĞI VE BELEDİYE'YE DİLEKÇE VEREREK YARDIM İSTEDİ...

 

    75 yaşındaki Osman Turan Gölbaşı Kaymakamlığı ve Göllbaşı Belediyesi'ne giderek ev konusunda yardımcı olmalarını istedi. Zihinsel engelli çocuklarıyla yıkılmak üzere olan evde oturduklarını belirten Osman Turan bize en azından bir konteynır verirlerse içinde soba yakıp kışı geçiririz, şu anda aklıma gelen budur. Geçen gün evimizi sosyal hizmetlerden  gelenler "bu evden çıkın, oturmayın, hasta olursunuz.."dediler ancak bu şartlarda bişey yapamıyorum. Sağolsun kaymakam bey'de ilgilenecek, Belediye başkanımızda beni tanır dilekçemiz başkanımıza giderse sorunumuzu çözer."dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.