Gölbaşı :
z     z
11 Kasım 2016, 19:12
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kaymakam Esmer'i ziyaret ettik...

Kaymakam Esmer'i ziyaret ettik...

 

   Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer’i ziyaret eden  gazete sahibi ve Yazı İşleri Müdürümüz Bayram Türkmez  Gölbaşı  konularında  söyleşi yaptı.


     Gölbaşı’nda tayin olmasının ardından  2 ay geçmesine rağmen  halen ziyaretçilerin yoğun olduğu Kaymakam Şenol Esmer kapılarını vatandaşlara sonuna kadar açmış,  kimisinin derdini dinliyor, kimisinin de hoş geldiniz dediği,  nezaket ziyaretini kabul ediyor.


    Ziyaretimiz sırasında da,  tayin olan Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’nın bugün ilişiğini kestiğini öğreniyoruz ve yerine atanan, Pazartesi günü göreve başlayacak olan  Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz’ün  Kaymakam Esmer’i ziyaretiyle de karşılaştık.


    Hizmet vermenin heyecanını yaşadığını her halinden belli eden Kaymakam Şenol Esmer’e Mogan Gölü’yle ilgili çalışmaları takip edip etmediğini sorduk.
    Kaymakam Şenol Esmer,  “Mogan Gölü  temizliği ile ilgili çalışmaları bizde takip ediyoruz.  Çalışmaları  Büyükşehir Belediyesi ve ilgili Bakanlıklar  yürütecek.  Önümüzdeki ay çalışmalar başlayacağını biliyoruz.”dedi.


     Gölbaşı’nı yeni yeni tanımaya başladığını belirten Kaymakam Şenol Esmer,  "Gölbaşı heryönüyle güzel bir ilçemiz olup,  hizmet vermek için buradayız.  Yakın zamanda  mahalle toplantıları yapmayı planlıyorum.”dedi


      Ulusal Bayram ve Resmi Bayramlar ile Mahali Kurtuluş Günleri, Tarihi günlerde  yapılacak  tören ve kutlamaları  artık Gölbaşı’nda  komitesi tarafından yapılacak proğram çevçevesinde yapılacak.


       Yani, merkez dışına alınan Gölbaşı’nda  artık,  Ankara merkez ile birlikte değil,  anma ve kutlamalar bağımsız şekilde yapılacak.


      Kaymakam Şenol Esmer,  dini ve milli bayramların ve törenlerin yapılmasını önemsediğini belirterek,  “bu kutlamaların daha geniş alanlarda yapılması için eksikliklerin tespitini yaptım.  Gölbaşı halkının talepleri de bize yön veriyor.”dedi.


   Her vatandaşı dinlemek gerektiğini belirten Kaymakam Esmer’e yerel basına bakışını sorduk…”Yerel basın ilçemizin gözü, kulağı, sesidir.  Önemsiyorum.  Protokol  listemizi yeniledik, orada her  kurum ve kuruluşları sırasıyla yazdık…Yerel basın mensupları da bu heyetin içindedir…”dedi


     Kaymakam Şenol  Esmer’e yapmış olduğu bu söyleşiden  dolayı teşekkür ederek, oradan ayrıldık.

 

AÇIKLAMA :   Bugün şehit haberini aldığımız Mardin/Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün ruhu şad olsun.  Kaymakam Safitürk'ün PKK terör örgütü tarafından şehit edilmesi hepimizi üzmüştür. Mevkidaşı olan Kaymakamımız Şenol Esmer'e de söyleşi başlamadan  başssağlığı dileğinde bulunduk
 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.