Gölbaşı :
z     z
09 Kasım 2016, 20:28
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda Törenler ve Kutlamalar daha geniş yapılacak...

“Ankara Valiliği Gölbaşı'nı merkez dışı ilçeler arasında saydı...”

Gölbaşı'nda Törenler ve Kutlamalar daha geniş yapılacak...

 

     İLÇEMİZDE TÖRENLER VE KUTLAMALAR BAĞIMSIZ YAPILACAK…

 

     Ankara Valiliği Ulusal Bayram ve Resmi Bayramlar ile Mahali Kurtuluş Günleri, Tarihi günlerde vs. yapılacak  tören ve kutlamalar hükümlerine göre Gölbaşı’nda da kutlanmasına izin verdi.

 

    Ankara genelinde yapılan kutlamaların yanı sıra Gölbaşı’nda da kutlamalar yapılacak. Buna göre  Ankara İli merkezini oluşturan ilçeler içerisinde daha önce değerlendirilen Gölbaşı, artık merkez dışında tutularak,  ilçe merkezinde  Ulusal Bayram ve Resmi Bayramlar ile Mahali Kurtuluş Günleri, Tarihin günlerde vs. yapılacak  tören ve kutlamalar hükümlerine göre yapılacak.

 

KUTLAMA VE ANMA KOMİTESİ  OLUŞTURULACAK…

 

      İlçemizdeki Ulusal ve Resmi bayramlar ile mahalli kurtuluş günleri ve tarihi günlerde yapılacak tören ve kutlamalar, emir doğrultusunda ilçemizde oluşturulan kutlama ve anma komitesince hazırlanacak proğrama  göre yürütülecek.

 

BUNDAN SONRA TÖREN VE KUTLAMALAR GÖLBAŞI'NDA BAĞIMSIZ ŞEKİLDE YAPILACAK...

     Kaymakamlık tarafından koordine edilerek  tören ve kutlamalar Ankara merkez kutlamaları dışında gerçekleşecek. 

    İlçe kutlama komitesi; kaymakam’ın başkanlığında,  garnizon komutanı, belediye başkanı, emniyet müdürü, millî eğitim müdürü, gençlik ve spor müdürü, sağlık grup başkanı, törenlerle ilgili millî eğitim şube müdürü, izci kurulu başkanı, koordinatör formatör veya formatör beden eğitimi öğretmeni, bir beden eğitimi, bir müzik ve bir resim/görsel sanatlar öğretmeninden oluşur. Oluşturulacak tören ve kutlama komitesinde kimlerin olacağı belli olmazken, 

 

GENELGELERE ESNEK İSE ÖNERİYORUZ:

 Gölbaşı Belediyesi'nin yanısıra   İlçedeki Siyasi Parti Teşkilat Temsilcileri,  Aktif faaliyet gösteren  STK temsilcileri vs. gibi toplumu etkileyen dinamiklerin olmasını,  bu konularla ilgili çalışmalara katmak, üyelerine bu heyecanı da yaşatmak amacıyla  katkı sağlayacaktır...

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.