Gölbaşı :
z     z
17 Ekim 2016, 17:25
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

GAZİ GÖLBAŞI TEBALASI DİKTİLER...

GAZİ GÖLBAŞI TEBALASI DİKTİLER...

 

Gölbaşı Genç İşadamları Derneği Yöneticileri Gölbaşı’na Gazi ünvanı verilmesini gerektiğini belirterek,  yaptırdıkları  afişe GAZİ GÖLBAŞI  yazdırdılar.
   15 Temmuz hain saldırısı karşısında Gölbaşı’ndan onlarca şehit ve gazi olduğunu belirten GÖLGİAD yöneticileri  yaptırmış oldukları  afişi de Kaymakamlık parkı önündeki ışıklı kavşağın yanına astılar.

 

  GÖLGİAD Başkanı Arif Küçük ve yönetim kurulu üyeleri  tarafından   Yapılan yazılı açıklama da şöyle denildi.


            “Türkiye Cumhuriyeti Devleti,  15 Temmuz gecesi birliğine ve bütünlüğüne emperyalist güçler ve bu güçlerin maşası olan hain terör örgütü FETÖ veya bir başka tabirle GÜLENİST’ler tarafından darbeye kast edilen kara bir geceyi maalesef tarihinin sayfalarına eklemiştir.


Milli iradeye ipotek koymak isteyen bu hain kalkışma, yine milletin iradesi, dirayetli tavrı ve kendi canını feda etmesi ile geri püskürtülmüştür.
Türk milleti, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm siyasi partileri ile tek vücut olmuş ve bu hain kalkışma milli iradenin demir yumruğu ile ezilmiştir.


Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en kritik saatlerinin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde Gölbaşımız ise ayrı bir yere sahip olmuştur…
15 Temmuz Darbe Girişiminin Merkezi Ankara, Kalbi GÖLBAŞIMIZDIR.


Devletin kritik ve stratejik kurumlarının yer aldığı ilçe olması nedeni ile hedef haline gelen Gölbaşımız 15 Temmuz gecesi darbeci hainlere karşı verdiği onurlu mücadele ile Türk demokrasi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.


O kabus dolu gecede darbe kalkışmasının kaderi Gölbaşı’nda Özel Kuvvetler Komutanlığı, TÜRKSAT ve Özel Harekat tarafından verilen mücadelede dökülen kanlar ile değişmiş, Türkiye derin bir uçuruma yuvarlanmaktan kurtulurken bunda en büyük payı Gölbaşı’nda verilen mücadele şehit olan güvenlik görevlilerimiz ve gazilerimizin olmuştur.


Bugün gelinen noktada üzülerek görmekteyiz ki Gölbaşımızın 15 Temmuz gecesi hain darbe kalkışmasına karşı gösterdiği demokrasi direnişi  yeterince iyi anlatılamamıştır.


Gölbaşımız Türk demokrasi tarihinin sayfalarına adını, şehitlerinin devlet ve millet için döktükleri kan ve verdikleri canlarla yazdırmıştır.
Bu nedenle Gölbaşı’nın isminin Gazi Gölbaşı olarak değiştirilmesi, hem Gölbaşımızın 15 Temmuz gecesi verdiği şehitlerin ve yaralanan gazilerimizin dökülen kanlarının Gölbaşı isminde tecelli etmesini sağlayacak, hem de Gölbaşımız 15 Temmuz gecesi verdiği  şehitler ve gazilerin ölümsüzleşeceği bir biçimde “Gazi” sıfatı ile anılmış olacaktır.


Atalarımızın da dediği gibi “Yiğit namıyla anılır.” Gölbaşımız gibi Yiğit bir ilçemize de “GAZİ” ünvanı çok yakışacaktır.”

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.