Gölbaşı :
z     z
14 Ekim 2016, 23:36
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Orman zararlılarıyla böyle mücadele ediliyor...

Orman zararlılarıyla böyle mücadele ediliyor...

 

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI ANKARA’DA ORMAN ZARARLILARIYLA MÜCADELE EDİYOR…


BAKANLIK 700 DEKARLIK ALANDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPTI…

 

            Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) orman zararlılarına karşı ülke genelinde yürüttüğü çalışmalara Ankara’da da devam ediyor.


Orman zararlıları ile mücadeleyi sürdüren Bakanlık Ankara’nın çeşitli yerlerindeki orman arazilerinde görülen Çam Yaprak Arısına karşı çevreye duyarlı, insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan kimyasal ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

 

İncek’teki özel bir kolejin yanında bulunan yaklaşık 300 dekarlık orman alanında ve Turan Güneş Bulvarı Eymir Gölü istikametindeki 400 dekarlık orman arazisinde ilaçlama yapan ekipler, orman zararlılarının devam etmesi halinde bu faaliyetleri ilerleyen aylarda da sürdürecek.

 

“Gerek Biyolojik Gerekse de Kimyasal Mücadeleyi Sürdürüyoruz”

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ormanlara zarar veren böceklere karşı ciddi bir mücadele verdiklerini belirterek şunları söyledi:

 

“Ülkemiz ormanlarında, bölgelere ve türlere göre bazı zararlı böcekler türemekte. Biz de orman teşkilatı olarak orman varlığımıza ciddi manada tehdit eden bu zararlılarla gerek biyolojik gerekse de kimyasal mücadeleyi sürdürüyoruz. Bu mücadele esnasında kesinlikle çevreye ve insan sağlığına zarar verecek kimyasallar kullanmıyoruz. Bu tür çalışmalara ilerleyen dönemlerde de devam ederek ormanlarımızı her türlü zararlılardan korumaya devam edeceğiz.”

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.