Gölbaşı :
z     z
14 Ekim 2016, 09:57
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Erdinç Altunkaya yazdı...Bu böyle olmaz...

Erdinç Altunkaya yazdı...Bu böyle olmaz...

 

 1919 un şartların da ülke işgal edilmiş imparatorluk saltanat ve hilafet makamını  İstanbul’da küçük bir arazi parçasında varlıgını devam ettirmeye fit olmuş  Anadolu parçalanarak işgal edilmiş umutlar tükenmiş yoksulluk diz boyu,  ordu dagıtılmış silahlar teslım edilmiş.

 

   Durum umutsuz ken Mustafa Kemal anadolu insanına güvenmiş ki bu insanların okuma oranı yok denecek kadar az iken cehalet kol geziyorken güvenmiş ve bu Anadolu insanına bir umut bir  ışık  ve güven vermiş .


   Tüm C H P li arkadaşlarıma!


   Bazı arkadaşlar bugün  Anadolu insanının çocuklarına,  torunlarına koyun diye hitap ediyoruz . Acaba nerde yanlış yaptık eksiklik bizde mi,  yoksa %54ü arkasına alan iktidarın hedefimi amacımı verdikleri mücadelemi bu hedefi tamamen gercekleştire bilmek için her eve girmeleri gece gündüz heryaştan insanla durmaksızın calışmalarındamı görmek lazım.


   Gercekci olursak biz birbirimizle didişirken partili partisiz her fırsatta birbirimizin eksigini hatasını eleştirmek ve birlik mücadele gününde birbirimizi yıpratırken.parti teşkilatlarında birbirimize karşı mücadele ederken bu hatada ısrarla devam ederken kenetlenmek için caba harcamazken her eve girip o insanlarımızı adam yerine koyarak,  insan yerine koyarak vede bu günün koşulların da bu insanlara güvendigimizi hissettirmeden onların düşüncelerine önem verdigimizi göstermeden ve olası iktidarımızda plan ve projelerimizle barışı, kardeşligi,  eşitligi,  özgürlügü,  refahı dış siyasette onurlu ve tam bagımsızlıgı saglayacağımızı inandırıcı projelerle göstermeden,  salonlarda sloganlarla veya birbirimizi avutarak ,  inşallahla,  maşallahla başaramayız.


   Çok calışmalıyız gece gündüz demeden bu halka ulaşmalıyız ikna etmeliyiz başka türlüsü yok. Atatürkcüyüm demekle olmuyor, 

Çünkü Atatürk tam bir hedef adamıydı amacı vardı ve cok büyüktü . Hedefi vardı ve bunun  için gece gündüz okuyor,  yazıyor anlatıyor dagda bayırda bahcede ormanda kimi bulursa ona tam bagımsızlığı nakış gibi işliyordu o bir devrimciydi ve devrim yapıyordu lafla peynir gemisi yürütmüyordu…

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.