Gölbaşı :
z     z
02 Ekim 2016, 10:03
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda işçiler nerede buluşuyor?

Gölbaşı'nda işçiler nerede buluşuyor?

 

Gölbaşı’nda  Amele Pazarı olarak bilinen  resmi bir alan bulunmayınca,  inşaatlarda çalışacak usta ve işçilerde rastgele alanlarda buluşup,  kendilerine iş verecekleri bekliyor.

 

     Daha önceki yıllarda da gündeme gelen ve bugüne kadar  bir eksiklik olarak bilinen halk deyimiyle “Amele Pazarı” ya da İnşaat usta ve işçilerinin bulunduğu alan konusunda sıkıntılar yaşanıyor.

 

    Bir dönem altgeçit yanında buluşan işçiler,  son dönemlerde de merkez cami yanında buluşuyor.


Ancak, bu durum bazı vatandaşların eleştirisine neden oluyor.  Eleştiri yapanlardan birisi de Seğmenler Mahallesi Dernek Başkanı Kadir İzdaş olup,  alt geçit veya cami önünde çok yoğunluk oluştuğunu ve bu konuda şikayet aldıklarını belirtti.


   Kadir İzdaş,  “Bu emekçilerimizin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda buluşması için,  hem yoğunluğu azaltmak, insan ve araç trafiğini de göz önünde bulundururak başka bir alanda buluşma noktası yapılması gerektiğini belirterek,  "Hem işverenlerimizin rahatça aracını park edip görebileceği, hem de emekçilerimizin hepbirlikte buluşabileceği bir ortam oluşsun. Ayrıca, zabıta yetkilileri de bu işçilerimizin, ustalarımızın sertifikalarını kontrol edebilir."dedi.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.