Gölbaşı :
z     z
30 Eylül 2016, 13:45
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ünlü ressamlar Gölbaşı'nda Çalıştay'da...

Ünlü ressamlar Gölbaşı'nda Çalıştay'da...

 

Gölbaşı Ressamlara ev sahipliği yapıyor…

 

       Gölbaşı Mogan Gölü kıyısında bulunan Gazeteciler Cemiyetinin sosyal  tesisleri nde buluşan ressamlar  2. Uluslar arası Ressamlar Çalıştayı’nı gerçekleştiriyor.


      Birçok ünlü sanatçının yer aldığı resim çalıştayı   Bizim Çatı olarak bilinen Gazeteciler Cemiyeti’nin sosyal tesislerinde 1 Ekim tarihine kadar devam edecek olup,  ortaya çıkan eserlerde 4  Ekim tarihinden itibaren Gazeteciler Cemiyeti lokalinde sergilenecek.


        Gölbaşı’nda bulunan  ressamlar  Gölbaşı  Bizim Çatı Clup’te konaklarken,  Mogan Gölü’nü de tekne turu atıp, ilçemizin güzelliklerini görme fırsatı buluyor.
        İlçemizin sosyal  sanatçısı Ressam-Şair  M.Halis Bozkurt’un da katılarak ev sahibi konumunda olduğu,  Gazeteciler Cemiyeti 2. Uluslar arası Ressamlar Çalıştayı halen devam ediyor…

 

Gazeteciler Cemiyeti ev sahipliğinde ve Arif Bigeç’in koordinatörlüğünde düzenlenen 2. Uluslararası Ressamlar Çalıştayı 26 Eylül günü başladı.

 

   Gazeteciler Cemiyeti’nin Gölbaşı Bizim Çatı tesislerinde 1 Ekim tarihine kadar sürecek olan Çalıştay da 16 sanatçı bulunuyor.

 

   Azeri sanatçılar, Teymur Ağalıoğlu ve Nevai Metin ile birlikte; Yaşar Çallı,  Derya Saatçioğlu,  Kayhan Aybatlı,  Çoban Ressam, (Süleyman Şahin)Çiğdem Çallı, Şekip Oğuz,  Nesrin Ercan, Halis Bozkurt, Birsen Kara Küpeli, Nur Gökbulut,  Hüseyin Sartaş, Feza Yıldırım, Hüsna Dişbudak ve Lale Avcıdırlar gibi resim sanatımızın önemli isimleri de çalıştaya katılıyor.

 

      Gazeteciler Cemiyeti   Bizim Çatı Tesislerinde ağırlanan sanatçıların çalıştay boyunca hazırladıkları eserleri de 4 Ekim gününden itibaren Gazeteciler Cemiyeti Lokalinde sergilenmeye başlanacak.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.