Gölbaşı :
z     z
20 Eylül 2016, 19:48
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Ankara'nın yeni valisi Topaca göreve başladı

Ankara'nın yeni valisi Topaca göreve başladı

 

Ankara Valisi  Mehmet Kılıçlar görevini  Ankara’nın yeni valisi Ercan Topaca’ya devretti. 

 

    7 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan kararname ile Ankara Valiliği’ne atanan ve 20 Eylül Salı günü görevine başlayan Vali Ercan Topaca, Hükümet Konağı önünde Vali Mehmet Kılıçlar, Vali Yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları, Bölge ve İl Müdürleri tarafından karşılandı.

 

Daha sonra Vali Mehmet Kılıçlar ile birlikte makama geçen Ankara Valisi Ercan Topaca, bir süre yapılan sohbetin ardından, görevi kendisinden devraldığı Vali Mehmet Kılıçlar’ı uğurladı.

 

Devir teslim töreninin ardından Vali Yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları, Bölge ve İl Müdürleri ile bir toplantı yapan Vali Ercan Topaca, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti Ankara Valisi olarak göreve başladığı bu günde çalışma arkadaşlarının kendisine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. Bu görevi kendisine layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza da şükranlarını sunan Vali Topaca,

 

“Ankaralılara hizmet etmek için bir fırsat olarak gördüğüm bu görevi devralmaktan onur duyduğumu ifade etmek isterim. Devraldığımız hizmet bayrağını daha ileriye götürmeye gayret edeceğiz. Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için devletimizin vermiş olduğu imkânlar ve sorumluluklar çerçevesinde hep birlikte çalışacağız. İlimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak birlik ve beraberlik, güven ve dayanışma anlayışı içerisinde Başkentimize hizmetimizi sürdüreceğiz.” dedi.

   

Vali Mehmet Kılıçlar’ın veda mesajı şöyle;

 

“Aziz ve Kahraman Ankaralılar, Saygıdeğer Hemşehrilerim,

 

İki yıla yakın zamandır onurla yürüttüğüm Ankara Valiliği görevini devlet tecrübesi ve vizyoner kişiliğiyle temayüz eden kıymetli arkadaşım Hatay Valisi Ercan Topaca’ya devretmenin huzuru içerisindeyim.

 

Başkentimizde görev yaptığım süre içerisinde Milletimizi ve bizi derinden üzen elim olaylar yaşadık. Devletimizin dirliğine, milletimizin birliğine kasteden hainler tarafından birçok kez sınandık. Merasim Sokakta, Gar’da ve Kızılay’da masum vatandaşlarımıza, emzikli bebeklerimize, doğmamış çocuklarımıza kıyan ve hepsinden daha vahim olmak üzere 15 Temmuz’da Aziz Vatanımıza ve Millî İradeye saldıran teröristlere karşı, hep beraber göğüslerimizi siper ettik, can verdik, canan verdik ancak Cennet Vatanımızı hainlerin ele geçirmesine müsaade etmedik.

 

Birlikte yaşadığımız bütün zorluklardan sonra şuna inanıyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanımızın da ısrarla üzerinde durduğu tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ülküsü etrafında kenetlenen Milletimiz, bütün zorlukların üstesinden gelecek ve 2023, 2053 ve 2071  hedeflerine inançla, güvenle ve kararlılıkla yürümeye devam edecektir.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın vurguladığı üzere, iki bin yıllık tarihinin hiçbir döneminde manda ve esaret kabul etmeyen Yüce Milletimizin mücadele azmini, şehitlerimizden aldığı  şanlı bayrağı gururla taşıyan Gazi Ankaralılar güçlendirmiş ve yurdun her köşesinde Kuvayımillîye ruhunu yeniden uyandırmıştır. 15 Temmuz gecesi, Ankara’nın yiğitlikte aslana emsal olan Seymenlerinin aydınlattığı yolda yürüyen Kahraman Milletimiz, FETÖ/PDY ihanet şebekesine ve darbecilere hak ettikleri cevabı vermiştir.

 

Zor günlerimizde bizlere desteğini esirgemeyen Ankaralı hemşehrilerim,

 

İstiklal Savaşı’ndan sonra yazdığımız en büyük kahramanlık destanında sizlerin yanında olduğum için bahtiyarım. Bu şanlı görevi bize layık gören, her daim bizlere yol gösteren, yanımızda duran, Milletimizin övünç kaynağı Sayın Cumhurbaşkanımıza; muasır medeniyetleri kıskandıran Sayın Başbakanımıza, aynı ülkünün sevdalısı Sayın İçişleri Bakanlarımıza canıgönülden teşekkür ederim. Bu kutlu davayı, omuzlarında taşıyıp Devletimizi payidar kılmaya devam etmeleri için Rabbimden onlara güç kuvvet vermesini diliyorum.

 

Gece gündüz bizimle birlikte Aziz Milletimize hizmet eden değerli çalışma arkadaşlarıma, özellikle güvenlik güçlerimize; doğrunun, hakkın ve milletin yanında olan sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine, milletin derdini dert edinen basın mensuplarına ve yiğit halkımıza, Gazi Ankaralılara teşekkür ediyor, benden sonra bayrağı devralacak Ercan Topaca Valimize de görevinde başarılar diliyorum.


Devleti ve Milleti için can veren yiğitlerimize, şehitlerimize Allah’tan rahmet, bizlerin gurur kaynağı olan gazilerimize sağlıklı ve sıhhatli, uzun ömürler diliyor; yüce gönüllü, Aziz Ankaralılardan haklarını helal etmelerini temenni ediyorum. Bu şehirde görev yapmanın haklı gururunu, sevincini ve mutluluğunu hep yüreğimde hissedeceğim.


Sevgi ve saygılarımla,


Mehmet KILIÇLAR
Ankara Valisi

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.