Gölbaşı :
z     z
02 Eylül 2016, 22:28
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Meclis Üyesi Güçlü, meclis toplantısında konuştu..

Meclis Üyesi Güçlü, meclis toplantısında konuştu..

 


  MHP Belediye Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü,  Belediye Meclisinde ülke sorunlarına değinerek yaptığı konuşma da, genel siyaset ve yerel siyasetçilerin yapması gerekenleri sıraladı. 


Güçlü, “Belediyemiz gücü nispetinde yapmaya çalışıyor…”diyerek şu konuşmayı yaptı.

 


SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM ,


SAYIN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ,


SAYIN BASIN MENSUPLARI.


HEPİNİZİ SAYGI VE SEVGİ İLE SELAMLIYORUM.


Şahsım ve M.H.P grubu adına duygu ve düşüncelerimizi belirtmek üzere söz almış bulunmaktayım.


Ağustos ayının Türk Tarihinde önemli bir yeri vardır. Ağustos ayında gerçekleşen 1071 Malazgirt Meydan Savaşında yurt edindiğimiz Anadolu topraklarında adalet güven hoşgörü temeline dayalı bir medeniyet inşa ederek bu medeniyet anlayışını dünyaya yayma adına Ağustos ayı içerisinde Çaldıran, Mercidabık, Mohaç, Kıbrısın Fethi, Belgrat ın Fethi gibi zaferleri kazanmış, zamanın ilerleyen süreçlerinde medeniyet denen tek dişi kalmış canavara karşı, Türk Milletinin var olması adına yine ağustos ayı içerisinde Erzurum Kongresi, Sakarya Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos 1922 de Baş Komutanlık Meydan Muharebesinde Zaferler elde etmiş bir milletiz. Görüldüğü üzere zaferlerle dolu bir Ağustos geride bırakırken bugünlerde Cerablus’ da devletimizin varlığı ve bekası Milletimizin birliği ve güvenliği için operasyonlarda bulunan silahlı kuvvetlerimize muzafferiyet diliyoruz.

 

 Anadolu coğrafyasında devletimizin varlığı Milletimizin birliği ve beraberliğinin teminatı, değerlerimize sahip çıkmaktan geçer. Bu değerlerin en başında vatan ve millet sevgisi gelir.


Zira;


Gökkubbesinin altında  yaşayabileceğimiz başka  vatan yok!

 

Gökkubbesinin altında  yaşayabileceğimiz  başka bayrak  yok!

 

Gökkubesinin  altında  yaşayabileceğimiz  başka  toprak yok!

 

Gökkubesinin altında  yaşayabileceğimiz başka devlet yok!

 

Bu ülkenin tüm anne  ve  babaları:

 

Gözbebeğimizden bile esirgediğimiz evlatlarımıza öğreteceğimiz ilk ve  mukaddes değerlerimiz


VATANDIR,
TOPRAKTIR,
DEVLETİR,
BAYRAKTIR,
BAĞIMSIZLIĞIMIZDIR.


Gözbebeğimizden bile  esirgediğimiz evlatlarımıza  öğreteceğimiz öncelikle bu  değerlere  sadakattir.

 

Devletin, toprağın, bayrağın, vatanın, bağımsızlığımızın ve  hükümranlığımızın  ne  pahasına  olursa  olsun asla ve kat'a  paylaşılmayacağıdır. İffetimize olan  düşkünlüğümüzün vatanın  namusuna  olan düşkünlüğümüzden hiçbir farkı  yoktur. ALLAH' ın Birliği ve  Resulünün  risaleti  dışında hiçbir  mutlak  hakikat  tanımayan vatan, toprak, bayrak, devlet ve  bunlara  sadakat  haricinde  hiçbir  üst  değer tanımamalıdır. Ötekinin  hayatına  saygı  duymayı demokrasinin bir  yönetim  biçimi  olduğu  kadar  sorunları  çözme  metodu  olduğunu, seçimlerin  siyasi  iradeyi  değiştirmenin tek  ve  biricik  yolu  olduğunu öğretelim.
Devletimizin bu  noktada üzerinde  durması  gereken 2 önemli konu  vardır.


1.Hak  ve  özgürlüklerin  dağılımı vatandaşların  kolektif  kimlikler üzerinden  değil bireysel kimlikler üzerinden  yapmasıdır.
2. tabii ki  bugün  olağanüstü hallerde  alınması  gereken  kısa  vadeli  tedbirler alınmakla  birlikte  eğitim  sisteminin  yeniden müfredat  dâhilinde gözden  geçirilerek reformlar  yapılmalıdır.

 

Eğer  bu   önemli  adımlar  atılmaz  ise  ne  devleti  ele  geçirmeye  çalışan  zihniyetlerden ne  de devleti  kurtarmayı  kendince vazife  edinenlerden  kurtulabiliriz. Şehri  imar  ederken nesli  inşa etmeyi  ihmal  edersek  ihmal ettiğimiz  nesil imar ettiğimiz şehri ve  değerleri  yerle  bir eder sözünü hatırlatmak  istiyoruz.


Tabii ki  bu  konulara  el  atmak  merkezi  iradenin  işi olmakla  birlikte  yerel  yönetimlere  de büyük  sorumluluklar  düşmektedir. Bu  noktada hem  toplumsal yapıyı  güçlendirmek hem  de nüfusunun % 40 a yakını  genç  olan ilçemizde yapılması  gerekenleri  ana  hatlarıyla  şöyle  sıralayabiliriz:
1.Üniversite-lise-ortaokul-ilkokul  öğrencilerinin  barınma sorunlarını  gidermek  maksadıyla  yurtlar  yapılıp  işletilmelidir.


2. 1-6  yaş arası  çocuklar  için kreş ve  anaokulları  yapılıp işletilmelidir.


3.Lise( TEOG) ve  üniversiteye  (LYS) yönelik ciddi  hazırlık  kursları düzenlemek  ve  bunları devamlı  kılmak.


4.Bütün  devlet  okullarının  fiziki  ihtiyaçları  ve  güvenlikle ilgili ihtiyaçları  konusunda  yardımcı  çalışmalar yapmak. Bu  noktada  okul  aile birlikleriyle  ortaklaşa   bir  çalışma   alanı  oluşturulmalı.


5. Spor, sanat ve  kültürel  faaliyetlere tam destek  olmak amacıyla spor  salonları, resim  ve  müzik  atölyeleri, kütüphane, şiir, satranç  ve  izci  kulüplerinin oluşumlarına  destek  olmak. Ayrıca  belediyelere ait  yüzme havuzu v.b tesislerin özellikle küçük  çocuklara  yönelik ücretsiz planlamalı.
6.Maddi durumu  kötü  olan  öğrencilere  kıyafet, kırtasiye ve yiyecek yardımı  yaparak  destek olmak.


7.Öğrenci  ve  öğretmenlerimize yönelik  kültürel  geziler  düzenlemek.


8.Belediye  bünyesinde  meslek  sahibi  yapacak  kurslar  düzenlemek ve  insanlarımızın iş  sahibi  yapılabilmesi  için  yerel  ve  ulusal  işletmelerle işbirliği  yapılması


9.Belediye  bünyesinde  oluşturulacak   belediye  başkanlığına  bağlı  ayrı bir  birim  olarak uzman psikolog  ve  hukukçuların içinde  yer  aldığı aile  danışma  birimi oluşturmak.


10.Avrupa  birliği  projeleri  üretmek.


11.Eğitim-Öğretime  yapılan katkıların  belli  bir  dönem  için  değil  12 ay  boyunca  devam etmesini   sağlamak.


12.Belediye   bütçesinden   eğitime  ayrılan  pay  arttırılmalıdır.


13.Öncelikle  eğitim  ve  öğretimden  sorumlu bir  belediye  başkan yardımcısı atanması. Böylelikle  tüm  taleplerin  en üst   düzeyden  ele  alınarak  ivedi  olarak  çözüme  kavuşturulması sağlanacaktır.


Belediyemiz bu  sıraladığımız  faaliyetleri  gücü  nispetinde yapmaktadır. Fakat  bu  son  gelişmeler  de  göstermiştir ki  geleceğimizin  teminatı, istiklalimizin  ve  istikbalimizin 


koruyucusu  neslimizi  yani  gençlerimizi  donanımlı ve  nitelikli  hale  getirmeliyiz.         

             
Bu duygu ve düşüncelerle Anadolu’nun milletimize yurt olması ve bu günlere gelmesinde emeği olan Sultan Alparslan,  Osman Gazi, Fatih Sultan Mehmet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere millet ve devlet için şahadet şerbetini içmiş tüm vatan evlatlarını şükran ve minnet ile anıyoruz. Ruhları Şad mekânları Cennet olsun.


Bu vesileyle yaklaşmakta olan Kurban bayramı'nın ilçemize,ülkemize,islam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni  ediyor,hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.


M.H.P  MECLİS  ÜYESİ
ALİ İHSAN  GÜÇLÜ

 

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.