Gölbaşı :
z     z
18 Ağustos 2016, 00:56
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Türkiye'nin gündemi başka, Gölbaşı'nın başka...

Türkiye'nin gündemi başka, Gölbaşı'nın başka...

 

~Türkiye’nin gündemi başka, Gölbaşı’nın gündemi başka…

 

   1 ay  3 gün  oluyor hain saldırının zamanı, şehitlerimizi toprağa vereli, ağıtlar yakalı, 27 gün tutulan demokrasi nöbetleri ve halen Feto Terör Örgütü operasyonlarıyla başta kamu kurumları olmak üzere birçok alanda gündem oluşturmaya devam ediyor. (Şehitlerimiz ruhunuz şad olsun)

 

Türkiye’nin gündemi halen Feto Terör Örgütü operasyonları olup,  Gölbaşı’nın gündemi  son 1 hafta da yerel basına yansıyan;

 

Gölbaşı’lı  müzisyen Ercan Özalp kardeşimiz kanal 8’deki bir yarışma da dereceye girdi ve 1. Aşamada başarılı oldu 2. Aşamaya geçti. (Başarılarının devamını diler, konuşmalarında Gölbaşı isminin geçmesini de öneriyoruz.)  Yine ilçemizde Cihan Türkay Sema Yılmaz'la...  evlendi. (Mutluluklar dileriz)

 

  Hain saldırı sonucu Gölbaşı’nda  verilen şehitler anısına THK 1 uçağına GÖLBAŞI adını da verdi.  (Teşekkürler THK Yöneticileri)

 

  Bugün  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Gölbaşı'nda bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti

 

Kaymakamımız Şahin Aslan’ın  Çankaya’ya taşındığını duymuşsunuzdur.  Mogan Gölü kıyısındaki Vali Konağı’nda diğer kaymakamlar gibi ikamet ediyordu. Vali Konağına İçişleri Bakanlığı Müşteşarı  Selami Altınok taşındı.  Kaymakamımız Şahin Aslan’da Çankaya’ya taşındı.  Sağdan soldan duyumlarınız  Gölbaşı'na Yenimahalle Kaymakamının geleceği yönünde kararnamenin beklendiğidir.  Bu konu da resmi bir açıklama yok ancak Kaymakam beyin  burada lojman olduğu halde Ankara merkeze taşınması tayin olacağı ihtimalini güçlendiriyor. Başka bir durum var mı! olur mu onu bilmiyoruz.

 

///                      ///                              ///

 

   Dedim ya,  Gölbaşı, Türkiye’nin gündemini umursamıyor…İlçemizdeki siyasi, sosyal ve kültürel dinamiklerin ve yerel basının gündeminde yok.

   Gölbaşı’nda Feto Terör Örgütü kapsamında  genelde polis, asker ve öğretmen olmak üzere 120 kişinin tutuklandığını geçen gün ulusal basından okumuştuk.  Bunların içerisinde 6 kişinin sivil olduğu belirtiliyordu.

 

Bu siviller kimler kamuoyuna yansımadı, belli değil.

 

  Gölbaşı’nda  bilinen bu cemaat üyeleri ile ilgili bir sıkıntı yok belli ki…

   Böyle bir hainliği bilseler zaten hiç peşlerinden gitmezlerdi!

    Ancak, yine de birbirlerini çok korudukları, Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın “Bunları Savcılığa ve Emniyet bildirin…” demesine rağmen  şu ana kadar kamuoyuna yansıyan hiç bildirim yok.  Hatta,  Gölbaşı’nda Öğrenci yurtları 3 tane diye söyleniyordu 1 tanesinin resmen kapatıldığını duyduk.  Diğerlerini bile anlatan yok!

 

   Demek ki bir samimiyetsizlik var.

 

Anladığım kadar, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım bu konu da çağrıları Gölbaşı gibi böyle küçük yerleşim alanlarında karşılıksız kalacak gibi…

 

Ne söylerlerse söylesinler,  Bu fetocuları kimse bildirmeyecek belli ki! Bunların toplantılarına katılanlar bellidir, toplantılara sürekli katılanlar mutlaka vardır.

 

En azından bu toplantılara katıldıklarını itiraf etme cesareti gösterip,  “Biz böyle hainlik yapacaklarını bilseydik, hain olduklarını bilseydik, bunların peşinden gitmezdik. Hiçbir şekilde destek olmazdık.” demek bile çok önemli bir arınmadır… Ancak, bu da olmayınca bir samimiyetsizlik ortaya çıkıyor…

 

Demek ki, biraz daha zamana ihtiyaç var.  Zaten uzun vadeli olarak bu terör örgütü ile mücadele edilecek belli ki.  Bizlerde yine konuşanı da yazacağız,  kendimizi de anlatacağız..

 

Biz Gölbaşı’na bakıyoruz.  Zira, Gölbaşı’ndaki bu fetocularla benim yıldızım hiç barışmadı.

 

  En büyük kavgamızı 1999 yılında verdik. Fetocuların desteklediği bir belediye başkanını biz desteklemedik.

  O dönem meşhur GÜRTAŞ isimli firma vardı.  Bir gurubu resmi ve resmi olmayan yollardan ortak olan bu firmanın irticai faaliyet gösteriyor!  Yasalara uygun çalışmıyor!  diye şikayet etmişler.

 

Bu şikayet sonucunda Savcılık inceleme başlatmış… Şimdi emekli oldu,  O dönemin İlçe Jandarma Komutanı Hami Aydoğdu bu konuyla da ilgileniyordu

 Bu GÜRTAŞ firması yöneticileri,  bu incelemeden gazetemizi sorumlu tutmuşlar, dolayısıyla gazete sahibi ve sorumlu müdürü olan beni. Çünkü, ben  bu cemaatte olmak üzere ilçe de bazı cemaatlerin kaçak yurt inşaatlarını vs. haber yapıyordum.

 

    Hatta, başka bir cemaat üyesi kaçak yapı ile ilgili haberden dolayı beni tehdit etmişti, dava açmıştım ve tehditten ceza almıştı.

 

    Ayrıca, yine belediye başkanlığı seçim döneminde yine destekledikleri belediye başkan adayıyla birlikte birkaç kişinin  sahte oy pusulası ve silahla yakalanması gündeme gelmiş, daha sonra  Cumhuriyet Savcılığı’nda diğer zanlılar serbest bırakılırken, (Silah kurusıkıymış!)  bu konu ile ilgili  İlçe yöneticisi Devlet Yanık mahkemeye çıktı ve ceza almıştı.

  Ben bu olaya nasıl müdahil! olmuştum, ben bile hatırlamıyorum!

 

Ve dedim ya bizim duruşumuz zaten hep belliydi… 

   Bizim cemiyetimiz, cemaatimiz belli.  Anayasanın ilk 4 maddesi  her zaman bizim  duruşumuzdur.   Hedefimizdir. Düşüncemizdir. İlkemizdir.

 

  Böyle olunca,  Atatürk Milliyetçiliği’ni zaten bugünde olmak üzere bazıları gibi, bu cemaatte düşman gibi görüyor. Böyle olunca beni de hiç sevmediler.

 

Gölbaşı’nda  8 yıl tek başıma gazetecilik yaptım.

 Kendi gazetelerimin yanısıra,  yazılı ve görüntülü haberlerle Anadolu Ajansı ve Doğan Haber Ajansı sözleşmeli muhabiriyim.Gölbaşı'nda başka 2. Kişi yok. 

 

   Anadolu Ajansı  muhabirliği görevime, AA'nın  Başbakan Yardımcısı olan Bülent Arınç'a bağlanması döneminde   benim gibi yüzlerce yurt muhabirin işine son verildi.  DHA muhabirliğim 2013 yılına, emekliliğime kadar devam etti. 

 

Ancak, öncesinden de Gölbaşı'nda bunlarla birçok olaylar yaşadık. Benim, yasalara inanmak ve uymak, bu yönde hareket etmekten başka bir duruşum yoktu. Sadece, bu yüzden, kendilerinin çıkarları için hep engel gördüler...Bu siyasi çıkarlardan başka ne çıkar ve menfaatti, tabi bunu ben hiçbir zaman bilemeyeceğim...

 

 Böyle olunca , Gölbaşı'nda  habercilik konusunda önemli bir duruşum vardı. 

 

     Dedim ya bunlarla yıldızımız hiç barışmadı. Destekledikleri siyasileri biz desteklemedik.  

     Bu ve bazı siyasi yandaşları çareyi beni Gölbaşı’ndan göndermekte buluyorlar.İtibarsızlaştırma çalışmaları yaptılar. Ekonomik olarak zaten desteklemedikleri gibi,  gazetenin çıkmaması içinde muhalefet  gibi karşımda durdular.

 

Ve bunlarla  en büyük kavgamızı 1999 yılında verdik.  Kendilerine buldukları kalemşör aracılığı ile şahsıma saldırdılar. Her türlü çirkin ithamlarla karşıkarşıya kaldım. İtibarsızlaştırmaya çalıştılar. Kamu davası açtım. Kalemşör  2 ayrı davadan 3’er aydan 6 ay hapis cezası aldı. Ecevit’in affıyla hapis yatmaktan kurtuldu.   Destekledikleri siyasiler tarafından bürom basıldı, şikayetçi oldum. savcılığa çıktıklarında “8 kişi birden esnaf ziyareti yapıyoruz.”dediler, “ takipsizlik” aldılar.

 

Ne yaptılar, ettiler bir türlü beni Gölbaşı’ndan gönderemedikleri gibi,  yaptığım mesleği de yok edemediler.

 

Ben bunlara hiçbir zaman kin, nefret duygusu yaşayıpta enerjimi  harcamadım, hep Allah’a havale ettim bunları,  birde hukuk devletinin adaletine…

 

Şu anda aklıma gelenler bunlar. Bu kadar şey yaşayan ben, bu feto terör örgütü konusunda yazı yazmazsam önemli bir eksiklik sayarım kendime…

 

Bana sorsanız Gölbaşı’ndaki fetöcüler kim diye, herkesin bildikleri benim de bildiklerim. Çok özel bir bilgiye sahip değilim,  benim bildiklerimde böyle bir hain saldırıyı destekleyecek, böyle bir hainliğin altına imza atacak fetöcüler değil…

 

Ancak, kendi siyasi ve ekonomik menfaatleri için takiye yaparlar,  benim gibi düşünenleri  kolayca harcayabilecek tipler…

 Bu hatıramı da gündemle bağlantılı olduğu için paylaştım…

 

  Bu arada  2007-2009 yılları arasında İlçemizde Emniyet Müdürü olarak, daha sonra Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı olarak  görev yapan  Ahmet Akgün'ün de Feto Terör Örgütü kapsamında tutuklandığı öğrenildi.

  

 

Selam ve Saygılarımla

18 Ağustos 2016

Bayram Türkmez

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 1 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.