Gölbaşı :
z     z
13 Ağustos 2016, 12:34
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Belediye asfalt üretecek...

Belediye asfalt üretecek...

   Gölbaşı Belediyesi asfalt üretim tesisini yaptı. Yapılan tesisin açılışı gerçekleştirildi. 

   Üretilen ilk asfat açılışın ardından  Emirler Mahallesi’ndeki yola serildi.

 

Tesisin açılışında AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Nuriye Atabey, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy, meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

 

  Gölbaşı Tepeyurt Mahallesi'nde hizmete giren asfalt plenti tesisinin açılışında konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ; “Göreve geldiğimizden beri asfalt üretimi hakkında gerekli araştırma ve çalışmalarımızı yaptık.  Bellas şirketi ile birlikte ortak olarak tesisimizi kurduk.

Geçen sene asfaltı 130 bin liraya almıştık. Bu yıl ise serme ve sıkıştırma dahil 90 liraya mal ederek ekonomik hale getirdik. Bundan sonraki dönemde Gölbaşı’nda asfaltsız yer bırakmayacağız” dedi.  Duruay,  plentin maliyetlerini de açıklayarak; “Asfalt plentinin maliyeti 1 milyon 239 bin euro, kuruluş aşamasında Başkent Doğalgaza 358 bin lira ödeme yaptık. Elektrik ve trafo bağlantısı ile birlikte 290 bin lira, tesis alt yapı kuruluşuna ise 422 bin lira ödeme yaptık” diyerek plentin yıllık üterim kapasitesinin 460 ton olduğunu ifade etti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.