Gölbaşı :
z     z
05 Ağustos 2016, 12:04
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşılılara eğitimde büyük fırsat...

Gölbaşılılara eğitimde büyük fırsat...

 

 Gölbaşı’nda  yeni faaliyete geçirdiği eğitim öğretim kurumu olan Darüşşifa  Kolejini ziyaret edip,  Yönetim Kurulu Başkanı olan Osman Karaaslan’la birlikte gezip,  kurum hakkında bilgi aldık.

 

   Osman Karaaslan’ın siyasetini kapısında bıraktığı eğitim kurumunun ana giriş kapısından içeri girince “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir. Mustafa Kemal Atatürk” yazılı büyük bir Atatürk  portresi  ve yazı karşılıyoruz.

 

     Kolej yöneticileri ve öğretmenler eğitim öğretim yılına açılış hazırlıkları için bir koşturmaca içerisinde ve Darüşşifa ailesi içerisinde  kayıt için gelen velilere de okulun özelliklerini anlatıp, tanıtıyorlar.


  
   Gazetemiz temsilcisi Bayram Türkmez,  Osman Karaaslan’ın siyasi konumunu değil,  Gölbaşı’ndan çıkan  yatırımcı,  hem eğitim öğretime, hem de istihdama katkı sağlayan bir girişimci  olarak görüştü.

 

   Gölbaşılı olmaktan büyük gurur duyduğunu her halinden belli eden Osman Karaaslan’da siyasetini bu kurumlara hiç yansıtmadığını hissettiriyor.  İleri ki zamanda kendisini siyasi ve sosyal yönüyle birlikte doğumundan bugüne kadar gelen süreçte de tanıtacağız.

 

  Ancak bugün,  ilçemize hem eğitim öğretim yönünden, hem de istihdam yönünden katkı sağlayan bir girişimci olarak neler yaptığına bakacağız…

 

 Gölbaşı’nda bu yıl eğitim öğretime başlayacak olan, Ana okulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi’ni bünyesinde bulunduran  Darüşşifa Koleji’ne Gölbaşılıların yanı sıra  Çankaya, Haymana, Bala gibi ilçelerden de  kayıt  yaptıran öğrenciler var.

 

20 dönüm arazi üzerinde 10 bin metre kapalı alan ve tüm sosyal donatılarıyla başta Gölbaşılılar olmak üzere çevre ilçelerden de birçok öğrenciyi yetiştirmeyi amaçlayan Darüşşifa Koleji’nin önümüzdeki açılışı yapılacak.

 

Gölbaşı AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan  Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Darüşşifa  Eğitim Kurumları hizmet ağını genişletiyor. 

 

  Bünyesinde birçok  marka eğitimciyi de barındıran kolejin açılmasıyla Gölbaşılılara kaliteli eğitim fırsatı doğdu. Halen kayıtların devam ettiği öğrenildi.

 

4 özel liseden sonra şimdi de kolej açıyor.

 

Darüşşifa Eğitim Kurumları ;   İlk olarak  Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi’nde  Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi ve G.O.P. Mahallesi’nde  Darüşşifa Havacılık Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi   şimdi de TOKİ yolu üzerinde  Darüşşifa Koleji’ni kurdu.  Okullarda bu yıl yine,  Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği ve Havacılık alanında  eğitim öğretim verilecek.

 

  Kolej bünyesinde,  Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen Lisesi, Dijital – Tekno ve Akıllı Okul, Model Eğitim, Sağlık ve Güvenlik Hizmetleri, Yabancı Dil, Spor... gibi eğitim öğretimin yanı sıra sosyal etkinliklerde yer alacak.

 

   OKULDA;  Revir ve Tam Zamanlı Sağlık Çalışanları , Bilgi, Bilim ve Keşif Merkezli Eğitim , Değerler Eğitimi , Sosyal Klüpler, Spor - Sanat - Müzik - Resim , Sportif Faaliyetler - Özel Klüpler , Yaş Gruplarına Uygun Özel Hazırlanmış Yemekler , Miniklerimize Özel Yemekhane ve Kafeterya , 24 Saat Güvenlik , Okula Giriş-Çıkışlarda Parmak Okuyuculu Sistem , Oyun ve Dinlenme Alanları , Mini Hayvan Çiftliği, Organik Tarım Bahçesi

 

       Yönetim Kurulu Başkanlığını Osman Karaaslan’ın yaptığı Darüşşifa Okulları’nı  Gölbaşı Ziyareti’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile   ziyaret etmişti.

 

bekir çay ~ 05 Ağustos 2016, 17:34

ALLAH hayırlı uğurlu etsin sayın osman başkanın başarılarının devamını dilerim yapılan hizmetlerde memleketimize milletimize özellikle gençliğimize hayırlara vesile olsun inşallah

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.