Gölbaşı :
z     z
31 Temmuz 2016, 13:28
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı ilçe başkanlarından teröre, darbeye lanet...

Gölbaşı ilçe başkanlarından teröre, darbeye lanet...

 

  Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay  15 Temmuz hain saldırısı sonrası Demokrasi Nöbeti tutma organizasyonlarında birlik ve beraberlik yönünde önemli bir adım atarak,  Gölbaşı’ndaki siyasi parti ilçe başkanlarına kürsüyü bıraktı.


     Gölbaşı’nda faaliyeti olan  AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey, MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy,  BBP İlçe Başkanı Özcan Abdurhanmanoğlu, SP İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu’nun katıldığı demokrasi nöbetinde birlik beraberlik üzerine konuşmalar yapıldı,  terör örgütleri lanetlendi, demokrasi örnekler verildi,  ortak müzikler çalındı ve ilçemiz güzel bir sınav verdi.


      Belediye Başkanı Fatih Duruay yaptığı konuşma ile birlik ve beraberliğin önemine değinerek, 15 Temmuz’da yapılan hain saldırıya tepki gösterip,  katılan tüm ilçe başkanlarına teşekkür etti.

 İlçe başkanları şöyle konuştu.


AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan;

 

“15 Temmuzda FETÖ terör örgütü üyeleri bu millete darbe yapmaya kalkıştı ama hesaba katmadıkları bir şey vardı. Biz bu yola kefenimizi giyip de çıkmışız diyen Recep Tayyip Erdoğan ve bu aziz milleti göz ardı ettiler. Şunu asla unutmayacaklar bu millet 600 yıl cihana hüküm sürmüş Osmanlının evlatlarıdır. Bunu hiç kimse unutmayacak. Ne Amerika, ne İsrail, ne FETÖ, ne PKK, ne DKPC ne kadar terör örgütü varsa bunu aklının bir köşesine iyi yazsınlar bu millet tankla, topla, tüfekle, uçaksavarla hiçbir şeyle alt edemezsiniz bu milleti…Ey fetö ey onun yandaşları senin hiç mi yüreğin sızlamadı. Bu insanların özerine mermi yağdırmaya çocuklarımızı yetim bırakmaya cenabı Allah o FETÖ’yü ve bu ülkeye göz diken namussuzları cenabı Allah kahhar ismiyle kahreylesin…

 

CHP İlçe Başkanı Nuriye Atabey, “


“Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman hatırlattığı Gazi Mustafa Kemal’in öğretilerinden olan ‘Efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz’ sözünün ne kadar doğru ve a nlamlı olduğunu bugün bir kez daha idrak etmiş durumdayız. Milletçe dilimiz, dinimiz, mezhebimiz, siyasi görüşümüz ne olursa olsun ortak paydamız her zaman demokrasi ve laik Türkiye Cumhuriyeti olmalıdır. 15 Temmuz gecesi milletçe maruz kaldığımız hain darbe girişimini ve bu darbe girişiminin arkasındaki tüm karanlık güçleri lanetliyorum. Halkımız siyasi parti, siyasi görüş ayırt etmeksizin sokaklara çıkarak meşru direnme hakkını bu gayrimeşru darbe kalkışmasına karşı kullandı. Halkımız demokrasiye ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılığını ve inancını bu vahim olay çerçevesinde bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. Başta Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz ve siyasi partilerimizin değerli genel başkanları olmak üzere emniyet güçlerimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin vatansever subayları, en önemlisi de halkımız darbenin yolunu kesmiştir.””

 

MHP İlçe Başkanı Mahmut Aksoy,

 

 “Bu Fetullahçı Terör Örgütü maalesef ülkemizde birden bire ihtilale kalkışmamıştır. Yıllardır devletin bütün kademeleri bunlara bırakılmış güya Müslüman olan bu hainler soruları kendi yandaşlarına vererek ve devletin bütün kurumlarına kendi yandaşlarını yerleştirerek bu günlere gelinmiştir…Aklınıza hangi resmi kurum geliyorsa hepsini ele geçirmişler. Son yıllarda devletimizde liyakatin yerini cemaat alında ülkemiz de bu denli büyük sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Bu sorunların tek çözümü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tekrar fabrika ayarlarına dönmesi ile mümkündür.”

 

BBP İlçe Başkanı Özcan Abdurrahmanoğlu;

 

“Biz bir olduğumuzu birlik olduğumuzu, tek vücut olduğumuzu bu hain darbe girişiminde yedi dövüle gösterdik. Biz bugün burada görüşümüz ne olursa olsun parti rozetimizi bir kenara attık. Bizim Allahımız bir, peygamberimiz bir. Dinimiz bir, kıblemiz bir, bayrağımız bir vatanımız bir, bizi bölmek isteyenleri cenabı Allah kahhar ismiyle kahreylesin. Türkiye cumhuriyeti devleti, hükümeti, başbakanımız, cumhurbaşkanımız FETÖ denen terör örgütünün kökünü bu topraklardan kazıması gerekiyor. Bizde canla başla arkasında olduğumuzu bir kes daha ilan ediyorum”

 

Saadet Partisi İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu;

 

“Bu topraklar, elbette her türlü kumpası yaşadı. Her türlü ihaneti gördü. Ama 15 Temmuz gecesi kadar bir hainliğe, hiçbir zaman şahit olmadı. 15 Temmuz cuntası sadece bir darbe girişimi değil, aynı zamanda tıpkı Suriye gibi, tıpkı Irak gibi, tıpkı Libya gibi, Türkiye’de de bir iç savaş çıkarma girişimidir.

 

Bu darbe girişiminin uygulayıcısı kukla terör örgütü FETÖ’yü nasıl her konuşmamızda zikrediyorsak, arkasındaki Sayın Cumhurbaşkanı’nın da ifade ettiği ‘üst aklı’ da görmek ve zikretmek zorundayız.”

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.