Gölbaşı :
z     z
27 Temmuz 2016, 12:22
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Özel Harekat Binalarını nasıl bombaladıklarının ifadeleri ortaya çıkmaya başladı

Özel Harekat Binalarını nasıl bombaladıklarının ifadeleri ortaya çıkmaya başladı

 

Pilot Yarbay, 50 polisin şehit olduğu bombardımanı detaylarıyla anlattı: Ekrem'le beraber vurduk

 

Darbe girişiminde bulunan askerlerin ifadeleriyle yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Gölbaşı'ndaki bombardımanı gerçekleştiren F-16'nın pilotlarından Yarbay Mustafa Azimetli, ifadesinde detaylı bilgilere yer verdi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup askerin darbe girişimi sırasında, Ankara Gölbaşı'ndaki Polis Özel Harekat binası da bombalanmış, 50 polis şehit olmuştu. Bombardımanı gerçekleştiren F-16 savaş uçağı ile gece boyunca Ankara semalarında alçak uçuş yapan Pilot Yarbay Mustafa Azimetli sorgusunda detaylı bilgiler verdi.

 

Hürriyet gazetesinden Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, Yarbay Azimentli'nin ifadesi şöyle:

 

“Üssün komutanı General Hakan Evrim odama geldi. Teröristle mücadele harekâtı olacağını söyledi ve uçaklara mühimmat yüklememi emretti. Albay Ahmet Özçetin kurmay pilotlara kalmasını söyledi. Tümgeneral Mehmet Dişli ve bir de ismini hatırlamadığım Tuğamiral vardı. Saat 18.00’de bizim filoya geldiler. Saat 19.00’da Albay Ahmet Özçetin darbe yapılacağını bildirdi. 15 Temmuz 2016 günü saat 23.00 sıralarında  Gölbaşı’nda beklemeye başladık.

 

ÇAĞRI ADI: ASLAN-1

 

Bu uçuşun bir uçuş planlaması olmadığından ‘Aslan-1’ olarak çağrı adını verdiler. Bir saatin sonunda helikopter hangarından iki helikopter çıktığını gördük. Polis Özel Harekât Merkezi’ndeki Gölbaşı’ndaki yerde bulunmakta olan bir Sikorsky helikopteri bombalamak suretiyle imha etik. Amacımız helikopterin Polis Özel Harekât tarafında kullanmasını önlemekti.

 

  Bu sırada F-16’yı iki kişi kullanıyorduk, yanımda Ekrem Aydoğdu vardı. F-16’yı Ekrem kullanıyordu ancak direktifleri ben veriyordum. İkinci uçuşu ise aynı gece ancak gece yarısından sonra 02.00 dolaylarında yaptık. Bu kez Ankara üzerinde alçak irtifa uçuşları yaptık. Darbeye direnenleri psikolojik baskı altına almak için alçak irtifa uçuşları yapmamız söylendi. Ancak biz ses duvarını aşacak şekilde süpersonik uçuşlar yapmadık. Sonra birlikten ayrılarak lojmana geçtim bir hafta kadar bekledim. Ben kesinlikle firar etmedim sadece gelip almaların bekledim. Evimde gözaltına alındım.

 

Rambo Dortmund ~ 27 Temmuz 2016, 14:51

Senide idam bekliyor merak etme! Serefsizler Milletimizi ne hale getirdiniz farkindamisiniz? Allahim ne olur, Milletime birde boyle aci yasatma!

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.