Gölbaşı :
z     z
16 Temmuz 2016, 17:55
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda acılar günyüzüne çıkıyor...

Gölbaşı'nda acılar günyüzüne çıkıyor...

 

   Gölbaşı’nda bulunan Özel Harekat Dairesi Eğitim Merkezi’ne yapılan saldırılar sonucu 40 polis ve sivilin şehit olduğu,  TÜRKSAT Uydu istasyonuna yapılan saldırı da ise 2 görevlinin şehit edildiği öğrenilirken, onlarca yaralının tedavileri halen devam ediyor.

 

20 ŞEHİT PARK EYMİR KONUTLARINDA İKAMET EDİYORDU…

 

      Polis Akademisi yerleşkesinde bulunan Özel Harekat Dairesi Eğitim Merkezi’ne yapılan bombalı saldırılar sonucu birçok aracın kullanılmaz hale geldiği, ana giriş kapısı ile bazı binaların çöktüğü helikopterinde yandığı  öğrenildi.

 

Özel Harekat Dairesi  Eğitim Merkezi’nde,  3 Başkan Yardımcısı 6 Şube Müdürü olmak 40 Özel Harekat Polisimiz şehit oldu.

 

      Şehit olan 40 polis ve sivil memurdan 20’sinin (TOKİ Konutları) Park Eymir Konutları’nda ikamet ettiği öğrenildi. Şehit cenazelerinin  memleketlerine gönderileceği öğrenildi.

 

GÖLBAŞI HASVAK DEVLET HASTANESİ MORGU ALMAYINCA AYFORST SOĞUK HAVA DEPOLARI KULLANILDI…

 

       Darbecilerin bombalası sonucu şehit olan polis ve memurlar  için Gölbaşı Hastanesi morgu yeterli gelmeyince,  Konya Yolu üzerinde bulunan Ayforst  tesislerinin soğuk hava depolarına cenazeler konuldu.

 

GÖLBAŞI BELEDİYESİ TEMİZLİK YAPIYOR…

 

   Gölbaşı’nda bulunan Özel Harekat Dairesi Eğitim Merkezi’nde temizlik çalışmaları başladı. Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan temizlik çalışmaları sırasında bomba isabet eden binada kolu kopmuş bir kadın bulundu.  Yaralı kadın görevlinin yaşadığı tespit edilerek hastaneye kaldırıldı.

 

İKİZ  POLİS KARDEŞLERDE ŞEHİT OLDU…


Darbe kalkışmasının ardından gün ışıyınca ortaya çıkan şehit haberleri tek tek ocaklara düşerken, Gölbaşı'ndan Adana'ya gelen ikiz şehit haberi yürekleri dağladı.

 

3 yıllık polis olan Ahmet ve Mehmet Oruç'un 8 ay önce Özel Harekât Daire Başkanlığı'na birlikte eğitime gittiği öğrenildi.

 

GÖLBAŞI’LI HEMŞEHRİLERİMİZDEN DE ÖLEN VE YARALANANLAR VAR…

 

   Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Nusrettin Şanver  karnından  mermi ile yaralanırken,  ameliyatla mermi çıkarıldı ve durumu iyi olduğu öğrenildi. 
    Polis Akademisi Özel Harekat Dairesi Eğitim Merkezi’nde imamlık yapan Gölbaşılı hemşehrimiz Mustafa Yaman’da şehit olanlar arasında bulunuyor.
    Ayrıca yine Gölbaşılı 6 kişinin daha TRT ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı bölgesinde  değişik yerlerinden yaralandığı, tedavilerinin devam ettiği ve durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

bekir çay ~ 18 Temmuz 2016, 11:53

şehitlerimize allahdan rahmet geride kalanlarına sabırlar diliyorum rabbim onların mekanlarını cennet etsin memleketime milletime geçmiş olsun inşallah böyle kötü günler bir daha göstermesin milletimiz vatanına cumhuriyetine demokrasisine,hükümetine,cumhurbaşkanına sahip çıkmıştır kendi ülkesine ihanet eden hainlere fırsat vermemiştir. bütün vatandaşlarımızdan allah razı olsun

Rıza ÇELEBİ ~ 18 Temmuz 2016, 10:35

Darbelerden en fazla mağdur olan Türk Devleti ve Milletidir. Darbelerin hiç biri Türk Devletinin ve Milletinin bekası için yapılmamıştır. Arkasındaki şer güçler bellidir. Hepsine lanet olsun. Demokrasiden geri dönüş yoktur. Hayatını kaybeden insanlarımıza Allah tan rahmet, kederli ailelerine sabrı Cemil diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
5 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.