Gölbaşı :
z     z
04 Temmuz 2016, 11:41
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı Ticaret Borsası alımları başlıyor...

Gölbaşı Ticaret Borsası alımları başlıyor...


   Ahiboz’daki Ticaret Borsası hububat alımları başlayacak..

 

      8 Temmuz 2016 günü başlayacak olan hububat alımı için Gölbaşı Belediyesi’nin yanı sıra,  mahalle muhtarları da çiftçilere duyurdu.

      Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, çiftçilere bereketli bir yıl dilerken, alımlara başlayacak olan Ahiboz Ticaret Borsası içinde "Buğday hububat alımı Cuma günü başlayacak" dedi.

 

   TMO Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezonda alımlara katılacak

 

Ankara Ticaret Borsası (ATB) Ahiboz lisanslı Depolarında hububat alımlarına bayramdan sonra başlanacak. Alımlarla ilgili olarak tüm çalışmalarını tamamlayan ATB’ nin Lisanslı depolarında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) diğer tüccarlarla birlikte alımlara katılacak.

 

 Geçtiğimiz yıl başarılı bir sezon geçiren ATB Ahiboz Lisanslı depolarında, 23 bin 625 ton ürün işlem görmüş, depolara konulan ürünlere 13 milyon 729 bin 903 lira değerinde 1009 adet Elektronik Ürün Senedi düzenlemiştir.

 

 Tesislerde ayrıca sezon içinde, kantar ve laboratuvar hizmetlerini de kesintisiz olarak sürdürülmüştü.

 

Rekor işlem

 

 Bilindiği gibi, ATB geçtiğimiz yıl yoğun bir sezon geçirmiş Ağustos ayı sonu itibariyle 757 bin 931 tonluk hububat işlemi gerçekleştirmişti.  ATB’ de işlem gören hububatın 486 bin 276 tonunu buğday, 219 bin 810 tonunu arpa ve kalan kısmını da diğer hububat ürünleri oluşturmuştu.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 4 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.