Gölbaşı :
z     z
03 Temmuz 2016, 00:17
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

ODTÜ Ormanında ateş yaktılar ve...

ODTÜ Ormanında ateş yaktılar ve...

 

"Ateş Savaşçıları Göz Doldurdu"

 

Ankara Orman Bölge Müdürlüğünce muhtemel çıkabilecek orman yangınlarına karşılık yangın tatbikatı yapıldı.

 

 Ankara Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya burada yaptığı konuşmada ; ’’her türlü muhtemel çıkabilecek orman yangınlarına karşı hazırlıklı olduklarını, bütün araç-gereç, donanım ve insan gücü olarak çalışmalarını tamamladıklarını belirtti. Bu tatbikatın şehir merkezine ve dışında çıkabilecek bir orman yangınına müdahale açısında bir prova teşkil edeceğini ve yararlı olacağını’’ belirtti.

 

Ankara’da ormanı bulunan ODTÜ , Hacettepe, Bilkent , PTT ve diğer ilçelerimizde bulunan Ormanlarına yönelik muhtemel çıkabilecek bir yangına karşı tatbikat aşamasına geçildi. Tatbikat için senaryo gereği ODTÜ ormanında 4 ayrı noktada kontrollü olarak yangın çıkarıldı.

 

Yapılan ihbarın ardından 6 ilk müdahale aracı, 4 arazöz, 34 İşçi , 5 teknik eleman , 2 Hava aracı ile yangına müdahale edildi. Yönetim helikopteri ile vali yardımcısı Mustafa Karabina  başkanlığında ve Bölge Müdürü Mustafa Özkaya’nın Yangın Amirliğinde , Orman Yangınları Mücadele Dairesi Başkanı Mithat Ateş , ODTÜ Genel Sekreteri Prof.Dr.Hami Alpas ‘ın katılımıyla yangın  söndürüldü.

 

Bölge Müdürlüğü merkezinde Bölge Müdür Yardımcıları İbrahim Acar , Hüseyin Acar ve OYM şube müdürü Ramazan Öztürk tarafından da sürekli  takip edilen yangın başarılı bir şekilde söndürülüp,  kontrol altına alındı.

 

Yapılan tatbikatın ardından Vali yardımcısı Karabina Bölge müdürlüğüne  teşekkür ederek  yangın tatbikatının amacına ulaştığını belirtti.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.