Gölbaşı :
z     z
27 Haziran 2016, 13:22
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Tam bitti derken yeniden itirazlar başladı...

Tam bitti derken yeniden itirazlar başladı...

 

MÜJDE DİYE VERİYORLAR, SONRA BİR AKSİLİK OLUYOR;   NAZAR MI DEĞİYOR!


Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan Örencik ve 74 Parsel imar planlarına itiraz geldi.

 

   Gölbaşı’nda son yılların sorunu arasında yer alan başta 74. Parsel olmak üzere, Örencik imar planlarına bazı mülkiyet sahiplerinin itiraz ettiği öğrenildi.

 

        2 ay önce çıkan Örencik Mahallesi imar planlarına yapılan itirazlar kabul edilmedi ancak mahkeme yolunu açtı.  İtirazların kabul edilmediğini öğrenen bazı mülkiyet sahipleri mahkeme yolunu tuttuğu öne sürüldü.

 

   74. PARSEL PLANLARI GEÇEN HAFTA ASKIDAN İNMİŞTİ…

 

    Gölbaşı’nın  20 yıldan fazla bir süreden beri gündeminde olan 74 parsel sorunu halen güncelliğini koruyor.

 

Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan İmar planı Bakanlık onayından geçtikten sonra  geçen hafta askıdan indi.  Şu ana kadar 3 kişinin itiraz ettiği öğrenildi.     İtirazların kabul edilmediği taktirde,  kamu alanlarının özel mülkiyete çevirildiği gerekçesiyle  mahkeme yolunu tutacaklarını belirtildi.

 

Gölbaşı Belediyesi  İmar eski yetkilisi Bekir Çay 74. Parsele itirazları hakkında basına yazılı açıklama yaptı.   Kamu alanlarının yok edildiğini belirten Bekir Çay’ın geniş açıklamasını önümüzdeki günlerde kamuoyuna sunacağız.

 

GÖLBAŞI’NIN BİTMEYEN ÇİLESİ Mİ YOKSA HİSSEDARLARIN AÇGÖZLÜLÜĞÜ MÜ…

 

   Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi 74 parsel olarak bilinen alan Baldudak İlkokulu’nun karşısından itibaren Konya ve Haymana yolu etrafında yer alıyor.   Kadastro hesaplarına göre arazilerin çoğu Mogan Gölü içerisinde kaldığı ve bu nedenle tapusu eksik gelen,  ancak  50 yıldan beri  evleri olan bazı vatandaşlar arazilerini alamayınca itirazlar sürekli gündemde kalıyor.

 

     Sorun Gölbaşı Belediye Başkanı Erdal Eren döneminde ortaya çıktı.  Bugüne kadar böyle sorun yaşayan vatandaşların bir bölümü Eski Belediye Başkanlarından Dr.Cevdet Kara,  Abdulnasır Haşlak döneminde çözüldü.  Evleri olupta arazilerinin tamamına kavuşamayan 5 aile kaldı.  Bu 5 ailenin yerlerini alabilmesi için hissedarlarla bir türlü anlaşma sağlanamadı. 

 

 GÖLBAŞILI İNŞAAT MALZEMELERİ SATANLAR DÖRT GÖZLE BEKLİYOR…

 

   Gölbaşı merkezde şu anda inşaatlar ya yer yokluğundan ya da böyle imar sorunları yüzünden yapılamıyor.  Sorunlu olan imar planları için Belediye ruhsatta  veremiyor.  Dolayısıyla  inşaat malzemeleri  satışı da gerçekleşemeyince esnaflar planların onaylanmasını sabırsızlıkla bekliyor.

 

SON DURUM KONUSUNDA BELEDİYE İMAR YETKİLİLERİNİN AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR…

 

  Gölbaşı Belediyesi İmar Müdürlüğü bu konulardaki gelişmeler hakkında henüz bir açıklama yapmadı.  Örencik ve 74 Parsel imar planlarının hangi aşamada olduğu, itirazların nasıl değerlendirildiği, bu bölgelerde inşaat ruhsatı verilip verilemeyeği gibi  buna bağlı  konular için  bundan sonra hangi sürecin izleneceği konusunda bir açıklama yapması bekleniyor.

  

    74 Parselde büyük hisse sahiplerinin arazileri Mogan Gölü'nün içerisine kaysaydı, evleri olanların  arazileri korunsaydı diyen vatandaşlar,  kamuya ait alanlarında korunarak vatandaşların sorunlarını çözülmesini, büyük hissedar sahiplerinin arazileri üzerinden çözülmesi gerektiği belirtiliyor...

    

      Bu konularda Belediye'nin eski imar yetkilisi Bekir Çay'ın geniş açıklaması yakında burada...

bekir çay ~ 13 Temmuz 2016, 05:46

bekir çay ~ 28 Haziran 2016, 14:32

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
4 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.