Gölbaşı :
z     z
25 Mayıs 2016, 10:53
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nda konferanslar hız kazandı...

Gölbaşı'nda konferanslar hız kazandı...

 

   Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi'nde,  muhafazakar Yazar  Yahya Düzenli konferans verdi.... Düzenli;  Necip Fazıl'ın Büyük Doğu Mefkuresi'nden bahsederek  “Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in hangi cümlesi olursa olsun sizi bir medeniyet bütününe götürür” dedi.

   Gölbaşı Halk Kütüphanesi'nde ise Kut-ül Amere zaferi olarak bilinen  (7 Aralık 1915 - 29 Nisan 1916), I. Dünya Savaşı esnasında İtilaf Devletleri ile İttifak Devletleri arasında Irak Cephesinde geçen bir muharebe olan, İngiliz ordusunun teslim alındığı, Türkiye'de de 1952 yılına kadar KUT Bayramı olarak kutlanan ancak daha sonra kutlamaları kaldırılan zafer anlatıldı.

 

GÖLBAŞI KÜTÜPHANESİ’NDE KUT-ÜL  AMERE ZAFERİ KONFERANSI DÜZENLENDİ…

 

    İlçemiz Halk Kütüphanesi Müdürlüğü’ nde, Kut-ül Amare Zaferi olarak bilinen (Amare Kalesi Zaferi'nin) 100. Yılının kutlanması amacıyla; okuma salonumuzda  konferans düzenlendi.

 

   Konferansa,   Kaymakam Şahin Aslan, Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı  Demet Koç, Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Halil İbrahim Sırakaya, Gölbaşı Halk Kütüphanesi Müdürü  Özbey Uçak,  okul müdürleri, öğretmenler katıldı.

 

   Konferans  Doç. Dr. Kadir Ulusoy'un  sunumuyla gerçekleşti.

 

İMAM HATİP LİSESİ’NDE NECİP FAZIL  KONFERANSI DÜZENLENDİ.

 

Konuşmacı Yahya Düzenli : “Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in hangi cümlesi olursa olsun sizi bir medeniyet bütününe götürür”dedi

 

Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi,  Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 33. yıldönümü münasebetiyle Araştırmacı-Yazar Yahya Düzenli’nin konuşmacı olarak katıldığı ‘Vefatının 33. Yılında  Necip Fazıl Kısakürek’ konulu bir konferans düzenledi.

 

Necip Fazıl’ın önemli bir payının olduğunu kaydeden Gölbaşı Şehit Sebahattin Koçak Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi Okul Müdürü  Ayfer Yıldırım, bu kadronun yasakları kaldırmasıyla,  Necip Fazıl’ın Büyük Doğu mefkûresinde özlemini duyduğu zaman ve mekânın emanetini üstlenmiş olmanın şuurunda 1 milyon 200 bin sayısına ulaşan İmam-Hatipli gencin bahtiyarlığını yaşadıklarını belirtti.

 

Necip Fazıl’ın ölümü üzerine herkesin ‘boşluğu doldurulamaz’ şeklinde beylik bir cümle söylediğini belirten Düzenli, “Necip Fazıl’ın 120 eseri içerisinde eser vermediği hiçbir alan yoktur. Üstad’ın yakın arkadaşı Osman Yüksel Serdengeçti ‘boşluk mu bıraktı ki doldurulsun’ demiştir. Tarih denildiğinde, edebiyat denildiğinde, roman, tiyatro denildiğinde, hatta itikat ve amel denildiğinde Üstad yapılması gerekenleri yapmış, ortaya koymuştur.” dedi.  Necip Fazıl’ın ‘İki şeyi unutmayın, Allah dostlarını ve Allah düşmanlarını. Hele de düşmanlarını.’ dediğini kaydeden Yahya Düzenli, “Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in hangi cümlesi olursa olsun sizi bir medeniyet bütününe götürür” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Konferansa Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Bala İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Şahinkuş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
2 + 2 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.