Gölbaşı :
z     z
19 Mayıs 2016, 00:16
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kutlu olsun devletime, kutlu olsun milletime...

Kutlu olsun devletime, kutlu olsun milletime...

 

    Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor  Spor Bayramı’nın 97. Yıldönümü nedeniyle birer kutlama mesajı yayınladı.


        Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmasıyla başlayan milli mücadelenin önemini anlatan Kaymakam Aslan ve Başkan Duruay’ın açıklamaları şöyle;

 

Kaymakam Şahin Aslan yaptığı açıklama da şöyle dedi.

 

   “Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ün  19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.


 
 Bu başlangıç gününün geleceğimizin teminatı siz gençlere armağan edilmesi, sizlere olan güvenin göstergesidir.  Bu nedenle gençlerimiz bilinçli nesiller olarak kendilerini en iyi şekilde yarınlara hazırlamalı, çağın gereklerine uyarak, dünyadaki değişim ve yenilikleri yakalamalıdır. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, birbirine sevgi ve saygı  ile kenetlenen, değerlerine bağlı siz değerli gençlerin ülkemizi en iyi şekilde yarınlara taşıyacağına inancımız tamdır.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün karamanlarını rahmet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının 97. Yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.”


Başkan Duruay “Yeniden doğuşun 97. yılı kutlu olsun”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

 Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, aydınlık yarınlarının teminatı olan gençliğin aziz Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bir bayramı daha gururla kutladığını söyledi.Milletimizin yeniden doğuşunun 97. yıldönümü kutlu olsun ” dedi.

 

 Başkan Fatih Duruay, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları söyledi:“Türkiye’nin umudu gençliğimizdir. 19 Mayıs 1919 Samsun’da düşmana karşı açılan bayrak, Türk milleti kaderini kendi elleriyle yazışının adıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki milli mücadelesi tüm dünyaya örnek olmuştur.

 

 Türk gençliği, aydınlık yarınlarımızın teminatı olarak gözbebeğimizdir. Şüphesiz bu nedenle en önemli görevimizin gençliğimize destek olduğunun bilincindeyiz. Onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için yerel yöneticiler olarak biz de elimizden gelen gayreti göstermek mecburiyetindeyiz. Bizler de Gölbaşı’nda gençlerimizin eğitim, kültür, sanat ve spor ihtiyaçlarına yönelik olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Milletçe, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ü bir kere daha minnetle anıyor, O’nun gençlere armağanı olan Gençlik ve Spor Bayramını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.