Gölbaşı :
z     z
13 Mayıs 2016, 15:06
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Camın geri dönüşümü nasıl yapılıyor!

Camın geri dönüşümü nasıl yapılıyor!

 

~~Gölbaşı Belediyesi ile Simat Geri Dönüşüm, Çevko ve Anadolu Cam işbirliği ile öğrencilere "Cam Yeniden Cam" sloganı ile camın geri dönüşüm hikayesi konulu eğitim veriliyor.

Gölbaşı Belediyesi çevre duyarlılığına yönelik yeni projeler ile öğrencilere çevre bilincini aşılamaya devam ediyor. Gölbaşı Belediyesi ile Simat Geri Dönüşüm, Çevko ve Anadolu Cam işbirliği ile öğrencilere "Cam Yeniden Cam" sloganı ile camın geri dönüşüm hikayesi konulu eğitim veriliyor.

 

Eğitimler ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olup interaktif bir sunum şeklinde veriliyor.Sunumda çevre sorunları ve ambalaj atıklarının geri dönüşümüne vurgu yapılarak, geri dönüşüm konusunda öğrencilere birey olarak sorumluluklarının neler olduğu konusu aktarılıp farkındalık oluşturulmaya çalışılıyor.

 

Eğitimde öğrencilere; Çevre nedir ?,Çevre sorunları nelerdir ?, Çöp nedir ?, Ambalaj nedir ?, Ambalaj atıkları nedir ve nasıl geri dönüştürülür ?, Kağıt ve karton ambalaj atıkları, Kompozit ambalaj atıkları, Metal ambalaj atıkları, Plastik ambalaj atıkları, Neden Geri kazanım gibi konularda da eğitimler verildi.

 

Bu kapsamda Gölbaşı Belediyesi'nce gerçekleştirilen eğitimlerde 3 oturumda toplam 870 öğrenci katıldı.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.