Gölbaşı :
z     z
30 Nisan 2016, 22:06
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Gölbaşı'nın milli sporcusu destek bekliyor...

Gölbaşı'nın milli sporcusu destek bekliyor...

 

Milli Antrenöre halk sahip çıktı,  kamu kurumları sahip çıkmadı…

 

10 yaşında uzak doğu sporlarına başlayan Şenol Kaysi    25 yıldır uzakdogu sporlarında çeşitli branşlarda çalışarak 5 branş da antrenörlük kursuna katılarak Wushu Taekwondo Kick Boks boks muaythai branşlarında antrenörlük belgesine sahip oldu.

 

     İlçemizde  2011 yılında Gölbaşı Arena Spor Kulübü'nü açtı. 

 

     Gölbasina sayısız  Ankara bölge,  Türkiye şampiyonları yetiştirdi.  Milli takıma Wushu Kick Boks ve muaythai branşlarında milli sporcu kazandırdı.
      Kick Boks dünya 2 ncisi 2013 yılında 2015 Avrupa 2ncisi muaythai branşında 2014 dünya 3ncusu 2015 balkan şampiyonası Wushu branşında 2014 yilinda 2 balkan 2ncisi 2015 yılında balkan şampiyonu olan Kaysi,  uluslar arası şampiyon 2016 yılında wushu branşında dünya şampiyonasına gidiyor.

 

     Taekwondo branşında samsun da yapılacak olan dünya şampiyonasına kulübünde  sporcu verecek olan   Şenol Kaysi 5 parmağında 5 marifet olup,  hem Türkiye’nin, hem de Gölbaşı’nın adını duyuruyor.

 

         Şenol Kaysi,  3 branşta Milli takım Antrenörü ve 3 branşta Milli sporcular yetiştirerek  Gölbaşılıların  spor alanında sıkça bahsettiği  4 ayrı  branş da milli sporcu yetiştirmenin haklı gururunu yaşıyor.

 

      Gölbaşı’nda bazı siyasetçi  ve bürokratların yanlış uygulamalarının zararını gören,   bağımsız olarak spor kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren Şenol Kaysi kendi imkanlarıyla ayakta durmaya çalışıyor.


         Gölbaşı’nın gururu olan milli sporcumuz Şenol Kaysi’ye başta belediye olmak üzere, diğer  kamu kurumlarından ve kurumsal firmalardan destek verilmesi  moral olarakta, başarı olarakta Gölbaşılılara birçok toplumsal gurur yaşatacaktır.

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
3 + 3 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.