Gölbaşı :
z     z
25 Nisan 2016, 22:24
pPaylaş : Google PlusGoogle Plus    FacebookFaceBook    TwitterTwitter  
  s   Bayram Türkmez

Kaymakam Aslan ile sohbet ettik...

Kaymakam Aslan ile sohbet ettik...

 

    Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan’ı makamında ziyaret edip,  kamuoyuna yansıyan bazı konular  üzerine konuştuk. 

    Gazete Temsilcimiz Bayram Türkmez ile Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan söyleşi yaptı.  Sohbet havasında geçen söyleşiden ilk bölümü sizlere sunuyoruz…

 

    Kamuoyuna yansıyan ve halen güncelliğini koruyan,  Kaymakam ve Belediye Başkanı arasında esen soğuk rüzgarların halen devam edip, etmediğini,  Ayrıca, bu sorunun nereden kaynaklandığını da sorduk.

 

   Kaymakam Şahin Aslan,  “Benim kimseyle bir sorunum yok. Sayın Başkanla da bir sorun yaşadığım da yok. Ben burada  devleti temsilen görev yapıyorum.  Biz bugün burada görev yapıyoruz,  başka zamanda ülkemizin başka bir yerinde görev yaparız. Nitekim, bizden önceki kaymakam bey de burada değerli hizmetler yapmıştır, şimdi ülkemizin başka bir ilçesi olan Silifke’de hizmetine devam ediyor.  Bizim içinde aynı şey geçerlidir.  Sayın Belediye Başkanı ile benim hiçbir sorunum yoktur. Olamazda,  benim de  ilkelerim var. “

 

 Bayram Türkmez :  Sorun bir sinema filmiyle gündeme geldi.  “1890 Ertuğrul..” filmiyle sorun gündeme geldi.  Siz,   öğrencilerin bu filmi izlemesini istememiş gibi tavır aldığınız öne sürüldü?

 

     Kaymakam Şahin Aslan , “Yok böyle bir şey,  Ben sadece ders saatinde öğrencilerin filmi izlemesini istemedim.  Derslerinin daha önemli olduğunu söyledim. Zaten şimdi internetten bu film bedava indirilip izlenebiliyor.  Yani, öğrenciler derslerini ihmal etseydi  daha mı iyi olacaktı.”

 

   Bayram Türkmez:   Belediye ile AK Parti teşkilatı arasında sorun olduğu dillendiriliyor. Bu sorun karşısında sizinde taraf olup,  AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ile birlikte hareket ettiğiniz iddiası kamuoyuna yansıdı.  Yani, Belediye Başkanı  Fatih Duruay’la  oluşan sorunun kaynağında da bu olduğu söyleniyor.

 

  Kaymakam Şahin Aslan :  “Ben devletin temsilcisiyim. Benim siyasetle işim olmaz. Benim de ilkelerim var. Benim taraf olmak gibi bir durumum olamaz. Ben AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan ile birlikte,  iktidar partisi hizmetleri için 2 defa bakanlığa gidip, ilçenin bazı sorunlarını dile getirmekten başka bir birlikteliğim yok.  Bu da doğaldır yani,  ilçenin sorunlarını anlatmak için iktidar partisinin ilçe başkanıyla bakanlıklara gitmem normal değil mi?   Ben  bir taraf olamam,  makamımım gereğini yaparım.   Kendilerinin arasında bir sorun var mı bilmiyorum ancak sorun varsa da ergeç  bu sorunu biz burada  olalım, olmayalım kendileri çözerler. “

 

Bayram Türkmez:  Seçimlerden önce mahalle ve köyleri gezerek, sorunlarını rapor haline getirerek yetkililere ileteceğinizi belirtmiştiniz.  O sorunlar nelerdi ve  çözülenler oldu mu?

 

Kaymakam Şahin Aslan :  “Evet,  bu konu da gelişmeler var.  İlettiğimiz sorunlardan bazıları çözülmeye başladı.  Ayrıca, hepsini takip ediyoruz. Yazı İşleri Müdürlüğü’nde dosyalar mevcut.” (ayrıca yazılacak)

 

Bayram Türkmez :   Gölbaşı’nda bildiğiniz gibi Tapu ve Sicil Müdürlüğü’de olmak üzere emlakçılar ve bazı kamu görevlileri üzerinde operasyonlar yapıldı.  Son olarak savcılığa intikal eden dosyalarında gizlilik kararı var. Gelişmeler nasıl?

 

Kaymakam Şahin Aslan:  “ Tapu ve Sicil Müdürlüğü’nde tüm personel değişti. Müfettişler şu anda da burada halen incelemelerine devam ediyor.  Tapu Müdürlüğü’ndeki görevlilerde yargılanıyor. Dosya da gizlilik kararı kaldırıldı.  Mahkeme duruşmalarını sizde izleyebilirsiniz. “

yorum
*Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görecektir. *Gerekli | Diğer Kullanıcılar Görmeyecektir.
1 + 5 =  *Gerekli | İşlem Sonucunu Kutuya Yazınız.